Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 76 terörist, 150 mağara, 700 EYP...

Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 76 terörist, 150 mağara, 700 EYP..., Gündem Haberleri.

Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 76 terörist, 150 mağara, 700 EYP...
Editör: 15Haber
12 Mayıs 2022 - 12:59
Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 76 terörist, 150 mağara, 700 EYP..., Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ulusal Savunma Bakanlığı ’nca 17 Nisan 2022 tarihinde Irak ’ın kuzeyinde bulunan Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik olarak, kara ve hava unsurlarının karşılıklı hareketi ile başlatılan Pençe Kilit Operasyonu birinci ayına yaklaştı. Işlem zarfında bugüne dek 76 PKK/YPG ’li terörist etkisiz ışık halkası getirildi.

ÖRGÜT BÜYÜK DARBE ALDI

Bugüne kadar teröristlere ait 150 ’nin üzerinde mağara, sığınak yıkım, 700 ’ün üzerinde el yapımı patlayıcı (EYP) tahrip edildi. öte taraftan istihbarat raporları ve telsiz konuşmalarında da bulunan ifadelerde; terör örgütünün panik halinde olduğu, Pençe Kilit Operasyonu ile ağır bir darbe aldığı da kaydedildi.

Pençe Kilit Operasyonu ’nu güç komutanları ile Hava Kuvvetleri Karargahı ’ndan peşine düşüp takip eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar 18 Nisan 2022 tarihinde, şunları söylemişti:

“Irak ’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize karşın terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla terör hedeflerine yönelik kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bu gece itibarıyla Pençe Kilit Operasyonu ’nu başlatmıştır. Şu asıl kadar operasyonumuz planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor. Birinci safhada belirlenen hedefler ele geçirildi.”

Pençe Kilit Operasyonu bilançosu: 76 terörist, 150 mağara, 700 EYP..., başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum