Pazar alışverişi yapan Kılıçdaroğlu, esnaftan en çok duyduğu cümlenin "Bizi kurtarın" olduğunu söyledi

Pazar alışverişi yapan Kılıçdaroğlu, esnaftan en çok duyduğu cümlenin "Bizi kurtarın" olduğunu söyledi, Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile ziyaret ettiği Çukurambar pazarında yaşananlara dair izlenimlerinianlattı.

Pazar alışverişi yapan Kılıçdaroğlu, esnaftan en çok duyduğu cümlenin "Bizi kurtarın" olduğunu söyledi
Editör: 15Haber
23 Kasım 2021 - 15:40
Pazar alışverişi yapan Kılıçdaroğlu, esnaftan en çok duyduğu cümlenin "Bizi kurtarın" olduğunu söyledi,

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile ziyaret ettiği Çukurambar pazarında yaşananlara dair izlenimlerinianlattı. Maskeleri olduğunu, girişte kimsenin kendilerini tanımadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, "Birazcık ilerledikten daha sonra bir esnafımız, 'Siz acaba CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu musunuz?' dedi. 'Evet' dedim. Diğerleri de duyunca geldiler. Fazla sayıda vatandaşımızla resim çektirdik" ifadesini kullandı. CHP lideri şöyle devam etti:

"Pazarcılar dıştan diğer vatandaşlar da geldi ayaküstü sohbet ettik. En çok duyduğum cümle şu oldu: 'Ne olursunuz bizi kurtarın.' Bunu hem pazarcılar keza pazara gelmiş vatandaşlarımız söylüyordu. 'Bizi kurtarın' gerçekten çok içten bir haykırıştı. Bu değin dürüst bir haykırışı belirli olun duymamıştım. İnsanlar alışverişe gelmişler lakin anlaşılıyor fakat sıkıntı var.

"DERDİNİ AÇIKLAMA YAPMAK İSTEYENLER OLDU, TELEFON NUMARALARINI ALDIM"

Pazarda bu haykırışları duyuyorsunuz. Bundan Başka bu şikâyeti hem pazarcı esnafı ayrıca yurttaş dile getiriyor. Maske takmaya özen gösteriyorum fakat resim çektirirken maskelerimizi çıkardık. sırası gelmişken sıkıntısı olanlardan gelip derdini bize açiklamak isteyenler oldu. Onların telefonlarını, isimlerini aldım. Kendilerini arayacağımı söyledim."

"SORUMLUSU ÇİFTÇİ DE PAZARCI DA DEĞİL"

Kılıçdaroğlu, fiyatların fiyatı yüksek olduğunun kabul edilmesi gerektiğini, oysa sorumlusunun çiftlik sahibi veya pazarcı olmadığını dile getirdi. Sözcü gazetesi yazarı Hürmet Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, geçenlerde ışık halkası gittiğini hatırlatarak şunları anlattı:

"Esnaf eline bir plastik kasa aldı, 'İnanın şu elimdeki plastik kasa var ya, işte kasanın fiyatı içine koyduğumuz domatesten daha fiyatı yüksek. Bu kasa, bu üründen pahalıysa işte bunun kabahati ne bendedir ne domatesi üretendedir. Bizi defalarca suçlu buluyorlar. Pazarcıları suçlu buluyorlar, halcileri suçlu buluyorlar. Bizim halde aldığımız kurul yüzde sekiz. Yani ne kadar mal aldığımız belli, çıkan mülk da emin. Aldığımız yüzde sekizin üzerinden de ücret ödüyoruz.Yüzde sekizi de biz belirlemiyoruz diyorlar.

Büyük kârlar, büyük vurgunlar, büyük fiyat artışları zaten değil fakat ürünün yolda gelişi, akaryakıt fiyatları, köprü fiyatları, değiştirme parça fiyatları, ücretler, tüm bunları koyduğumuz vakit zaten bu fiyatlar bu noktaya geliyor."

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Pazar alışverişi yapan Kılıçdaroğlu, esnaftan en çok duyduğu cümlenin "Bizi kurtarın" olduğunu söyledi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum