"Pati dostları Yenimahalle'de bir araya geldi"

Yenimahalle Belediyesi, sokak hayvanlarını desteklemek ve ilçe genelinde hayvanseverleri bir araya getirmek için "Paw Friends" etkinliği düzenledi.

"Pati dostları Yenimahalle'de bir araya geldi"
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 11:16
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yenimahalle Belediyesi, sokak hayvanlarına destek olmak ve ilçe genelinde hayvanseverleri bir araya getirmek için "Paw Friends" etkinliği düzenledi.
Batıkent, Murat Karayalçın Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe çok sayıda hayvansever katıldı. Etkinlik kapsamında yumurta taşıma ve köpek stili yarışmaları düzenlendi. Stil yarışmasına katılan köpekleri puan sistemi ile değerlendiren jüri üyelerinin stil sahibi köpeklere puan vermekte zorlandıkları gözlemlendi. Yarışmaya katılan hayvanseverler ve minik dostları kıyasıya bir mücadeleye girdi. Evcil hayvanlarıyla yarışmalara katılanların yanı sıra sokak köpeklerine sahip çıkmak için etkinliğe katılanlar da oldu. 7'den 70'e pek çok hayvanseverin katıldığı etkinlik renkli görüntülere neden olurken, yarışmayı kazananlar aynı zamanda köpeklerinin cins ve cinsine göre uyarlanmış köpek mamasına da sahip oldular. .
11 aylık köpeği Romeo ile stil yarışmasına katılan Ece Özgür, “Çok heyecanlıyım, oğlumla birlikte katıldım. Romeo 11 aylık ve ben onu 4 aylıkken evlat edindim. Çok mutluyuz, heyecanlıyız, inşallah kazanacağız” dedi.
"Kızımız tasmalı tek köpek"
Etkinliğe katılan tek tasmasız köpek Onix'in sahibi Tuğba Güneş, "Çok heyecanlıyız, umarım kazanırız. Çok güzel bir aktivite, daha önce hiç katılmamıştık. Bu bizim ilk deneyimimiz olacak. Bir daha olursa her seferinde orada olacağımıza eminim. "Köpeğim çok sosyal, kızımız tasmasız yürüyen tek köpek ve kazanacağımızı düşünüyoruz" dedi.
"Bütün Batıkent Hayvanseverler Burada"
Sibirya Kar ırkının sahibi Ali Eren, “Yakında yarışmaya gireceğiz. Bu organizasyonlar çok iyi oldu. Daha önce özel gıda işletmeciliği yapmıştı ama bu sefer Belediye'nin katkılarıyla geldik. umarım güzel olur. Tüm Batıkent hayvanseverleri burada. Köpeğim 6 yaşında, Sibirya cinsi ve bebekliğinden beri bana eşlik ediyor. Şikayetimiz yok, sosyalleşmesi için getirdim.

"Onları annem kadar seviyorum"
Etkinliğe katılımcıların yanı sıra küçük hayvanseverler de katıldı. Pati arkadaşlarını sevmeye gelen minik hayvanseverlerden Derin Arslanoğlu, hayvanları çok sevdiğini belirterek, "Hayvanları dünya kadar seviyorum. Onları annem babam kadar seviyorum. Bunun dışında çok heyecanlıyım ve hepsinin kazanmasını istiyorum çünkü hepsi çok tatlı."
Etkinliğin en küçük hayvanseverlerinden Hasan Akşan, “Burada olduğum için mutluyum. Köpekleri severim, benim de bir kuşum vardı ama ölürse diye getirmek istemedim. "Köpekleri seviyorum, aslında hepsinin kazanmasını istiyorum" dedi.
Stil yarışmasının birincisi Sanem Sarıbaş, “Böyle etkinliklerin olması çok güzel. Çünkü pandemi dönemi bizi bu konuda biraz zorladı. 2 yıl sonra tekrar buluştuğumuz için çok mutluyuz. Yarışmada birinci olduğumuz için de mutluyum ve bu festivallerin devam etmesini istiyorum.
Yarışmanın jüri üyelerinden köpek eğitmeni Gözde Soysal, “Jüri çok eğlenceliydi, bir o kadar da zorlayıcıydı. Çünkü tüm katılımcılar birbirinden daha kibardı ve bu tür etkinlikleri Ankara'da yapmayı seviyoruz. Daha da artması dileğiyle.
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”
“Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi”

Detaylı bir şekilde, “Pati dostları Yenimahalle’de bir araya geldi” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum