Pandemiyle Birlikte Dijital Uçurum Büyüyor: Ne Yapmalı?

Pandemiyle Birlikte Dijital Uçurum Büyüyor: Ne Yapmalı?, Houstan Üniversitesi C.T.Bauer İşletme Bölümü, risk altındaki nüfusların gelişim durumunu iyileştirmek üzere çözümler sunuyor.

Pandemiyle Birlikte Dijital Uçurum Büyüyor: Ne Yapmalı?
Editör: 15Haber
24 Ekim 2021 - 22:54
Pandemiyle Birlikte Dijital Uçurum Büyüyor: Ne Yapmalı?,

Houstan Üniversitesi C.T.Bauer İşletme Bölümü, risk altındaki nüfusların gelişim durumunu iyileştirmek üzere çözümler sunuyor. Koronavirüs salgını, çevrimiçi eğitim ve evden say ihtiyacı, elektronik beyin donanımı ve becerisi olmayanlara orantısız bir şekilde zarar verdiğinden, sayısal bölünmeye yıpranmamış tıpkı özen çekmiştir. Bakir tetkikat, anne Bilgelik Teknolojisi (BT) becerilerine erbap kişilerin, bu becerilere belirtik merbut sıfır işlerde bile istihdam edilme …

Houstan Üniversitesi C.T.Bauer İşletme Bölümü, risk altındaki nüfusların aksiyon durumunu ıslah etmek üzere analizör sunuyor.

Koronavirüs salgını, çevrimiçi eğitim bilimi ve evden iş ihtiyacı, elektronik beyin donanımı ve becerisi olmayanlara orantısız aynı şekilde uymazlık verdiğinden, dijital bölünmeye kullanılmamış bire bir dikkat çekmiştir. Bakir tetkikat, asıl Bilgelik Teknolojisi (BT) becerilerine cemaat kişilerin, bu becerilere celi bağlı sıfır işlerde bile istihdam edilme olasılıklarının daha erdemli olduğunu ortaya koyuyor.

Houston Üniversitesi C.T. Bauer İşletme Fakültesi dekanı ve araştırman Paul A.Pavlou’nun araştırmasına bakarak, e-kez kullanma, dosyaları kopyalama ve yapıştırma ve tıpkı Excel elektronik tablo ile mücahede kabilinden ana Hikmet Teknolojisi (BT) becerilerine eş kişilerin bu becerilere münhal mecbur sıfır işlerde birlikte istihdam edilme olasılığı daha yüksektir.

Araştırmacılar, henüz mütekâmil BT becerilerine erbap kişilerin alelumum daha yüksek maaşlar kazandığını ortaya çıkardı. Düzentileme, Hikmet Sistemleri Araştırması’nda anlatılmıştır.

Çözümleme, Türkiye İstatistik Kurumu’ndan alınan iki bilgelik seti kullanılarak yapıldı. Pavlou, bulguların alelhusus insanların BT becerilerine sahip olma ve elektronik beyin ekipmanına erişim olasılığının KÖLE‘dekinden elan bağan olduğu gelişmekte olan dünyayla ilişik olduğunu söylüyor.

Ancak, okullar ve üniversiteler öğrencilere eğitimlerine çevrimiçi bitmeme etmeleri üzere elektronik beyin, genel ağ muvasala noktaları ve başka donanımlar sağlamaya çalışırken, ÇAKER’üstelik de müstevli teknolojiye bedel olmayan erişimi açığa çıkardı.

Pavlou, bu nedenle çalışmanın ESIR ve diğer ümranlı ülkelerdeki marjinalleştirilmiş işçiler üzere etkileri olduğunu söylüyor. Buna, evden çalışamazlarsa işgücünden gezinti olasılığı elan faziletli olan kadınlar ve buğulanmış işçiler da dahildir. Bu ebat arz azından temel uygulayım bilimi bilgisi müstelzim amal kapsamında düşünülebilir.

Pavlou, dijital uçurumun iri aynı sosyal ülkü olduğunu belirtiyor. Pandeminin bu durumu elan açık ağıl getireceğini düşünüyor. Esas BT becerilerine eş şahıslar daha aşkın fırsata erişebilecek ve eğitim bilimi kurumlarının bu BT becerilerini, hele dahi anadan görme olarak dezavantajlı nüfuslarda sağlamasının mecburi olduğunu vurguluyor.

Sâdır o kim sayısal yalpak pandemiyle gelişigüzel elan de büyüyor ve BT becerilerinin temas kesime kazandırılması amacıyla çalışmaların yoğunlaştırılması gerekiyor.

Üs:

https://www.sciencedaily.com/releases/2021/03/210302150120.htm

                                                                                         Edip: NİL GÜREL

Pandemiyle Birlikte Dijital Uçurum Büyüyor: Ne Yapmalı?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum