Palyaçolu Yaz Kur'an kursu şenliği

Kahramanmaraş'ta Kur'an-ı Kerim yaz kurslarının eğitimi kapsamında camide okuyan çocuklara palyaçolarla şenlik düzenlendi.

Palyaçolu Yaz Kur'an kursu şenliği
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:38
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kahramanmaraş'ta yaz Kur'an kurslarının eğitimi kapsamında camide okuyan çocuklara palyaçolarla şenlik düzenlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Kuran Yaz Kursları'nda eğitim, çocuklara yönelik kültürel ve sosyal etkinlikler ve oyunlarla renkli ve eğlenceli bir şekilde devam ediyor.
Dulkadiroğlu Müftülüğüne Bağlı Camilerde Kur'an Yaz Okullarına devam eden öğrenciler, bir yandan Kuran-ı Kerim okumayı ve temel bilgileri öğrenirken, diğer yandan çeşitli etkinlik ve oyunlarla keyifli saatler geçiriyorlar.
Kuran Yaz Okulu, tarihi Sarayaltı Camii'nde "Git, koş, camiler seninle güzel" temasıyla devam ediyor. Çocuklar, din eğitiminin yanı sıra değerler eğitimi, manevi ve sosyal hayata ilişkin bilgiler ve ahlaki kurallar hakkında bilgi edinirler. Çeşitli etkinlikler ve oyunlar da camileri canlandıran çocukların ilgisini çekiyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra gençlerin ruhsal gelişimine katkı sağlamak amacıyla şenlik düzenlendi.
Festivalde çocuklar, "Benim merkezim her yer" sloganıyla, palyaço eşliğinde, resim, mühimmat yarışı, halat çekme gibi sportif faaliyetlerle çok keyifli bir gün geçirdiler.
Çocukların sevincinin camilerdeki din adamlarını da mutlu ettiğini belirten Dulkadiroğlu Müftüsü Ali Canbolat, “Amacımız gençlerimizin dini hayattaki etkisini ve katkısını artırmak. Çünkü bugünün gençleri, bugünün çocukları yarının büyükleri olacak. Toplumun bir ferdi olan bu gençlerin dinlerini öğrenmeleri, hayatlarını güzel yaşamaları ve her türlü kötülüklerden uzak durmaları için bilgi ve kültürlerini artırmaya çalışıyoruz.
Kahramanmaraş İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Arguz, Diyanet İşleri Başkanlığı ile aramızda yapılan protokol gereği bir etkinlik düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirterek; Çocukların gözündeki mutluluğu artırmak için bu çalışmalara devam edeceklerine dikkati çekti.
Öte yandan yaz Kur'an kursuna katılan öğrenciler, daha sonra sıcak hava nedeniyle havuzda serinlediler. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Batıpark yüzme havuzu, bu kez Kur'an-ı Kerim kursları için kapılarını öğrencilere açtı. Çocukların sudaki eğlenceli anları gözlerinden kaçmadı.
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği
Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği

Detaylı bir şekilde, Palyaçolu Yaz Kur’an kursu şenliği başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum