Pahalılıktan bunalan vatandaş ücretsiz fidelere akın etti

Pahalılıktan bunalan vatandaş ücretsiz fidelere akın etti, Gündem Haberleri.

Pahalılıktan bunalan vatandaş ücretsiz fidelere akın etti
Editör: 15Haber
10 Mayıs 2022 - 16:59
Pahalılıktan bunalan vatandaş ücretsiz fidelere akın etti, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Idareli kriz ve yaşam pahalılığı nedeniyle her geçen gün alım gücü düşen vatandaş, ucuz yağ, un, ekmek kuyruklarından daha sonra bundan böyle fide kuyruklarına da mahkum olmaya başladı.

Sebze ve meyve fiyatlarındaki yüksek artışlardan sonra evinin balkonlarını tarlaya çevirmeye başlayan vatandaşlar, Manisa ’da bedava olarak dağıtılan sebze fidesi dağıtımında uzun kuyruklar oluşturdu.

İZDİHAM YAŞANDI

Manisa Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Şehzadeler ilçesindeki 15 Temmuz demokrasi Meydanı ’nda bedava fide dağıtımı için kurulan stantta vatandaşlar saatler öncesinde beklemeye başladı.

Bedava sebze fidesi yayma törenine Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk katıldı. Uzun kuyrukların oluştuğu törende Vali Karadeniz fide dağıtırken izdiham nedeniyle kimi vakit kuvvet anlar yaşadı. Vatandaşlar bir adet sebze fidesi alabilmek birbirleriyle yarıştı.

“VATANDAŞLARIMIZ YEŞİLE OLAN ÖZLEMİNİ GİDERMİŞ OLUR”

Törenden sonradan konuşan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, bedava dağıtılan fideler doğruca şehirde balkonların daha yeşil ışık halkası geleceğine inandığını ifade etti.

Yaşanan izdihamı ‘Bayram Havası ’ olarak değerlendiren Vali Karadeniz şu ifadelere yer verdi: “İl Tarım ve Orman müdürlüğümüz balkonları yeşillendirecek bir projeye imza attı. Bu Nedenle kent hayatında insanımızın evini daha güzelleştirmesi, balkonlarında bitki yetiştirmenin tadını alabileceği bir ortam oluşturuldu. Minik bir faaliyet fakat alanı bayram yerine çevirmeye yetmiş. İnşallah şehirlerimiz daha yeşil olur ve insanlarımız yeşile olan özlemini gidermiş olur.”

50 BİN ADET FİDE DAĞITILDI

Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk ise yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını döneminde insanların 2 yıl boyunca evine hükümlü kaldığını ve evlerinde bitki yetiştirmeye yöneldiğini ifade ederek, dağıttıkları bedava fideler doğruca vatandaşlara yardım olduklarını açıklama etti.

İl Müdürü Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Keza kadınlarımızın tarıma yönelmesi ayrıca de balkonlarımızın tarlaya dönüşmesi nedeniyle böyle bir etkinlik organize ettik. Pandemi boyunca 2 yıl vatandaşlarımız evine kapandı. Bu süreçte vatandaşlarımız evde üretime ilginin arttığını gördük. Buna destek olmak amacıyla domates, patlıcan ve biber olmak üzere vatandaşlarımıza 50 bin adet bedava fide dağıtımı yaptık. İnşallah bundan daha sonra balkonlarımız tarlaya dönüşmeye başlayacak. Vatandaşlarımız balkonlarında kendi üretimini yapacak.”

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kadar düzenlenen bedava fide dağıtımı etkinliğine ise MHP ’li il ve ilçe yöneticilerinin de katılması dikkatleri çekti.

Pahalılıktan bunalan vatandaş ücretsiz fidelere akın etti, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum