Özel harekat polisi kocasını, yeni görev yerine gitmesini istemediği için çıkan tartışmada öldürmüş

Özel harekat polisi kocasını, yeni görev yerine gitmesini istemediği için çıkan tartışmada öldürmüş, 15 Temmuz günü saat 20.00 sıralarında, Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde 5 takvim evli ve 3 yaşında 1 erkek çocukları olan Yasemin ve Emrullah Çitil aralarında ağız .

Özel harekat polisi kocasını, yeni görev yerine gitmesini istemediği için çıkan tartışmada öldürmüş
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 12:17
Özel harekat polisi kocasını, yeni görev yerine gitmesini istemediği için çıkan tartışmada öldürmüş,

15 Temmuz günü saat 20.00 sıralarında, Tekkeköy ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde 5 takvim evli ve 3 yaşında 1 erkek çocukları olan Yasemin ve Emrullah Çitil aralarında ağız dalaşı çıktı. Tartışmada Yasemin Çitil, silahını aldığı polis eşi Emrullah Çitil'e 6 el ateş etti.

TUTUKLANDI

Yaralanan Emrullah Çitil, 1'inci kattaki evlerinin balkonundan kaldırıma düştü. Yüzüstü beton zemine düşen Çitil'e eşi balkondan 2 el daha ateş etti. Sağlık Durumu ekiplerince hastaneye kaldırılan Emrullah Çitil, kurtarılamadı. Gözaltına alınan Yasemin Çitil, 'eşi kasten öldürme' suçundan tutuklandı. Emrullah Çitil'in cenazesi ise memleketi Sivas'ta toprağa verildi. Olayın peşinde çiftin çocukları M.A.Ç., geçici olarak mirasçılık belgesi ile Yasemin Çitil'in babası Bayram Çakmak'a verildi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı kadar Yasemin Çitil hakkında 'Eşi kasten öldürme' suçlamasıyla iddianame hazırlandı. Samsun Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, Yasemin Çitil hakkında TCK'nin 82/1 D maddesi uyarınca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

YENİ DEVIR YERİ VAN'A GİTMEK İSTEMEMİŞ

İddianamede, Yasemin Çitil'in eşinin, yeni atama yeri olan Van'a gitmesini istemediği yönünde attığı telefon mesajları yer aldı. Yasemin Çitil'in polis eşine 'Geliyorum eve bekle sen, gitmiyorsun Emrullah bir yere', 'Bak emniyete getirtme beni', 'geliyorum, yoldayım, bekle' gibi bir kısmı hakaret ve korkutma taşıyan mesajlar attığı ortaya çıktı. Yasemin Çitil'in iddianameye yansıyan ifadesinde, "Emrullah ile evliliğimizin birincil yılından itibaren problemlerimiz vardı. Kendisi aralıksız beni darbediyordu. Fakat büyükler araya girdi ve ben şikayetçi olmadım. Durum günü babamı arayıp 'Öldüreceğim Yasemin'i, artık yeter' biçiminde konuştu. Boğuşma sırasında silah patladı. Sonrasında ateş ettiğimi hatırlamıyorum fakat muhakkak balkondan düştükten sonradan ateş etmedim. Çünkü balkona geçtiğimde silahın mermisi bitmişti" dedi.

"OLAY YERİNDE BOĞUŞMA İZİ DEĞIL"

Emrullah Çitil'in ailesinin avukatı olan Mete Güçyetmez, "İddianame doğrultusunda işlemlerimiz devam ediyor. Emrullah Çitil'in öldürülmesiyle alakalı olarak iddianamede çoğu delile yer verilmiş. Minik çocuğun yaşayan olduğu travma sebebiyle ifadesi hala alınamamıştır. Emrullah Çitil'in tişörtünde 6 tane mermi deliği girişi ve bunlardan 2 tanesinin yakın, diğerlerinse uzak atış olduğu değerlendirilmekte. Üzerindeki pantolonda da 2 tane mermi deliği girişi bulunmakta. Buradan anladığımız, sanığın sahiden bir vicdan azabı göstermediği ve bu doğrultuda da ağır bir şekilde cezalandırılması gerektiği kanaatindeyiz. Çünkü görüntülerden de izlediğimizde maktul cinayetten kaçabilmek adına kendini balkona atmış ve uzunca sürede orada kalmıştır. Kendisini balkondan attığı halde üzerine 2 el daha ateş edildiği uzmanlık raporları ve iddianamede de sabittir. böylece sanığın aşamalarda verdiği çelişkili ifadeler göz önünde bulundurulduğunda eşe karşı bile bile öldürme suçunu gerçekleştirdiğini düşünüyoruz. Bu davanın peşinde olup Emrullah Çitil'i öldürme nedeniyle sanığın ağır bir şekilde cezalandırılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Olay yeri tahlil raporuna baktığımız vakit evin hiçbir yerinde boğuşma izi yok. Bunun uzun bir kavga olduğunu düşünecek olsak evin kesin bir noktasında başlayıp mutfakta tekrar olacağını düşünebilirdik. Sadece mutfakta bir dağınıklığın söz konusu olduğunu görüyoruz ve bunun da tabanca kullanımından kaynaklı olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

"MAKTÜLE BASKI OLUŞTURACAK MESAJLARI VAR"

Avukat Mete Güçyetmez, sanığın eşine karşı baskı kuracak ve psikolojik zor uygulayacak mesajlarının mevcut olduğunu belirterek, "Burada da maktule psikolojik bir baskı uygulandığı atılan mesajlardan ve iddianamedeki beyanlardan görebiliyoruz. Olayın göreve gitme nedeniyle olduğunu düşünüyoruz. Bir anlamda da net olmamakla birlikte çocukla alakalı ilgilenme noktasında mesajlaşmalarda sanığın sorun çıkarttığını görüyoruz. Burada da maktule lüzum mesleğini yapması gerekse düzgün aile yaşantısında kesintisiz bir baskı uygulandığını düşünüyoruz. Yeniden bazı anlatımlara baktığımızda bilhassa maktulden herhangi bir şikayet olmadığı ve şahsiyet yapısı olarak da ağırbaşlı bir yapıya sahip olduğunu söylüyorlar. Olayın tamamına baktığımız zaman maktulün herhangi bir şekilde sanığa baskı kurduğunu veya ona ortak hayatı çekilmez ışık halkası getirdiğini de göremiyoruz. Bu dosyada sanığın muhakkak meşru müdafaadan faydalanamayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

"BİR PİŞMANLIĞI DEĞIL"

Emrullah Çitil'in kız kardeşi Rabia Çitil ise, "Savcılık iddianamesi hazır ve bizim düşündüğümüz şekilde öngörülmüş bir iddianame. Kuşkusuz nefsi müdafaalık bir koşul olmadığını burada görüyoruz. Yeniden atılan mesajlarda Yasemin'in ağabeyime psikolojik bir baskı uyguladığı ve M.'ye bakamayacağını belirterek 'Artık senin çocuğunla baş edemem. Hiçbir yere gidemezsin. Bekle geliyorum' türünden cümleler kullanarak ağabeyimi göreve yollamak istemediğini görüyoruz. Bu durum sırasında ağabeyimin hiçbir şekilde bir boğuşma esnasında olmadığı ve aksine ağabeyim en savunmasız hemencecik böyle bir şeyle karşı karşıya kalıyor. Keza özel harekat polisi olan ağabeyim kendini her türlü boğuşmada savunabilecek birisi. Yasemin, ağabeyim balkondan kendini kurtarmak için attığında bile 2 kurşun sıkıyor üstüne ve bu bundan böyle böylece bir hırs fakat polisler kadar götürülürken, 'Ölmedi mi o, gebermedi mi hala?' diyerek bağırması bir pişmanlığı olduğunu göstermiyor. Gereğinin adli mercilerce yapılacağına inanıyoruz. Adalete güveniyoruz" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Arife Defne Arslan - Son Dakika Haberleri

Özel harekat polisi kocasını, yeni görev yerine gitmesini istemediği için çıkan tartışmada öldürmüş, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum