Otobüs şoförü baygınlık geçiren kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi

Otobüs şoförü baygınlık geçiren kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi, Gündem Haberleri.

Otobüs şoförü baygınlık geçiren kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 12:44
Otobüs şoförü baygınlık geçiren kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, merkez Şehitkamil ilçesindeki Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin önünde ün öğle saatlerinde yaşandı. İddiaya kadar, Beykent Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüse binen Rümeysa Taşo, otobüs otogarın önüne geldiği anda vasıta içerisinde fenalaştı. Fenalaşan kız çocuğu, bir vakit daha sonra durumu daha da kötüleşince otobüste baygınlık geçirdi.

Otobüsteki panik güvenlik kamerasında

Baygınlık geçiren kız çocuğunu ayrım eden öteki yolcularla otobüs şoförü Ahmet Teke, kız çocuğuna birincil müdahaleyi otobüste yaptı. Yolcunun durumunun gittikçe kötüleşmesi üzerine sürücü Teke, bayağı güzergahından çıkarak otobüsü en yakın hastane olan Özel Anka Hastanesi'nin Acil Servisine sürdü. Otobüsle hastaneye yetiştirilen kız çocuğu, bir yolcu göre kucaklanarak hastane acil servisinde sağlıkçılara teslim edildi. Otobüsteki panik ile baygın çocuğun ivedi servise getirilme anları güvenlik kameralarına yansıdı.
Sağlıkçılar tarafından Acele girişinde sedyeye konulan Rümeysa Taşo, hastanede çare altına alındı. Ani kan basıncı düşüklüğü sonucu fenalaştığı ve baygınlık geçirdiği belirlenen kız çocuğu, tedavisinin tamamlanmasının gerisinde taburcu edildi.

“Şoför dost misal bir davranış sergilemiş, Allah razı olsun”

Kızını hastaneye yetiştiren otobüs şoförüne teşekkür eden baba Hasan Hüseyin Taşo, “Kızımın otobüste tansiyonu düşmüş. Sürücü arkadaş da sağ olsun kendisini hastaneye yetiştirmiş. Hastane de bizi bilgilendirdi ve biz de anında kızımızın yanında geldik. Fazla şükür kızım iyi. Herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Sıcaktan ve kalabalıktan fenalaşarak baygınlık geçirmiş. Şoför dost örnek bir tutum sergilemiş. Ben şoför arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Bu şart karşısında insanlık ölmemiş diyebiliyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Böyle bir iyilik yaptığı için kendisine fazla teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kız çocuğu kötüleştiği için hastanenin acil servisine sürdüm”

O anları anlatan otobüs şoförü Ahmet Teke ise “Seyir halindeyken kamerada aracın orta kısımlarında bir hareketlilik gördüm. Aynadan baktığımda bir kız çocuğunun fenalaştığını ve yolcuların müdahale etmeye çalıştığını gördüm. Daha Sonra aracı emniyetli bir yere çekerek müdahale etmeye çalıştım lakin durumu kötüleşmeye başladığı ve çenesi kilitlendiği için amirlerime de sorarak en yakın hastanenin acele servisine sürmeye karar verdim. Sonrasında fenalaşan kız çocuğunu adi güzergahtan çıkarak hızlı bir şekilde hastanenin acele servisine yetiştirdim. Yani biz bu işi yolcularımız için yaptığımızdan yolcuların can güvenliği de bize itimat. O yüzden bizim için can güvenliği her şeyden kayda değer” diye konuştu.

Said Vakkas Yağcı - Muhammet Abdulkadir Esen

Otobüs şoförü baygınlık geçiren kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Otobüs şoförü baygınlık geçiren kız çocuğunu hastaneye yetiştirdi haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum