Otobüs şoförleri Mansur Yavaş'tan müjdeyi aldı

Otobüs şoförleri Mansur Yavaş'tan müjdeyi aldı, Pandemi sürecinde gezgin sayısı azalan özel millet otobüslerine destekte bulunan Yavaş, son dönemde yaşanan ekonomik koşullar nedeniyle defalarca gelen zamların arkasında zor günler geçiren otobüs esnafına takviye vermeye devam edi.

Otobüs şoförleri Mansur Yavaş'tan müjdeyi aldı
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 18:23
Otobüs şoförleri Mansur Yavaş'tan müjdeyi aldı,

Pandemi sürecinde gezgin sayısı azalan özel millet otobüslerine destekte bulunan Yavaş, son dönemde yaşanan ekonomik koşullar nedeniyle defalarca gelen zamların arkasında zor günler geçiren otobüs esnafına takviye vermeye devam ediyor.

Tüm Özel Irk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Kurtuluş Kara, Ankara Millet Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş ve üyeleri, verdiği yardım sözünün gerisinde Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ’ı ziyaret etti.

YAVAŞ: “MADDİ TAKVIYE VERMEYE DEVAM ETME KARARI ALDIK”

Davul ve zurna eşliğinde Başkanlık Binası önüne toplanan yüzlerce otobüs esnafı, alkışlar eşliğinde halaylar çekip sloganlar atarak, Başkan Yavaş ’a teşekkür etti. Yavaş bir araya geldiği hevesli otobüs esnafını yalnız bırakmayarak, şu açıklamalarda bulundu:

“Bildiğiniz gibi bir pandemi dönemi geçirdik ve bu dönemde alınan kararlarla güya gezgin taşınmaya başlandı. Böyle olunca da natürel esnaf ve bizim BENLIK idaresi zorlandı. EGO senelerdir hasar ediyor, dünyanın tüm yerlerinde de toplu ulaşım sübvanse ediliyor zaten, yeter ama şehre arabayla gelmesinler diye… Bunun üstüne dahası pandemi olup da güya yolcu binince bu sefer natürel ancak bilhassa özel millet otobüslerimiz hasar etmeye başladılar. Biz de bunun üstüne kendilerine geçtiğimiz sene destek olduk ve ayakta kalmalarını sağladık. Şu Anda ise diğer bir felaketle aleyhinde karşıyayız. Maalesef fazla doğaüstü zamlar var. Keza doğalgaza keza mazota benzine büyük zamlar geldi. Tekrar pandemi ortamı da devam ediyor. Fazla sıkışık bir şekilde araçlara binmek istemiyor vatandaşlar. Bir şey yapmamız lazımdı. Hem esnafımızın hayatta kalması lazım ayrıca de toplu ulaşımla gelenlerin akla uygun ücretlerle gelmesi lazımdı. Kendi aracıyla gelen geliyordu. Ama kendi aracı olmayan da otobüslerle geliyordu. Gelen zamların da sadece bu yolculara yüklenmesini biz adalete uygun bulmadık. Dolayısıyla bunu da Ankara ’nın tümüne yaymak için belediye meclisimizle birlikte toplu ulaşım esnafımıza maddi yardım vermeye devam etme kararı aldık. Dolayısıyla ayrıca esnafımız ayakta kalacak hem de vatandaşımız ucuz binmeye devam edecek. İmkanlarımız elverdiği ölçüde de hem esnafa takviye olmaya keza de rakamları altında tutmaya çaba edeceğiz. İnşallah ekonomide bir an evvel rayına gider. Natürel ki yalnızca otobüsçülerin yok, dolmuşçuların da zararları varsa onlarla da görüşerek yardım olmaya çalışacağız.”

“PANDEMİ ÇIKTIĞINDAN BERİ HERKESE YARDIM EDİYOR”

Tüm Özel Insanlar Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Kurtuluş Kara, Başkan Yavaş ’a teşekkür ederek şöyle konuştu:

* Pandemi çıktı çıkalı toplu ulaşım esnafına, Ankara halkına, öğrencilere, aç yatmayacak dediği günden bu yana, çiftçilerimiz dahil elde etmek üzere herkese takviye ediyor. Dün Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendiyi ziyaret ettik orada gerçekleri konuştuk.

* Mansur başkanım gerçekten esnafı ayakta tutabilmek için inanın Ankara Büyükşehir Belediyesinin bütçelerini kullanarak bizleri bu hâle getirdi. Sağ olsun var olsun diyorum.

Ankara Irk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş ise şu değerlendirmelerde bulundu:

* Ilk Olarak başkanımıza teşekkür ediyorum. Pandeminin başından beri maske, dezenfektan, şoför kabinleri, şoförlerimize gıda yardımı ve nakdi olarak destekleriyle bu sektörü ayakta tutmaya çalıştılar. Bugün de tekrar desteklerinin devam etmesi yönünde karar aldılar. Kendilerine fazla teşekkür ediyoruz.

* Mansur Başkanımızın bu hamlesi diğer illerdeki belediyelere de örnek olur ve oradaki arkadaşlarımızın da ayakta kalabilmesi için belediye başkanları takviye kararı alırlar.”

Konuşmaların peşinde Başkan Yavaş, otobüs esnafından yolculara güzel davranmalarını içinden gelerek, “Ankara halkından şikayet istemiyoruz” dedi.

Otobüs şoförleri Mansur Yavaş'tan müjdeyi aldı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum