evde masajmasaj istanbul

Oto hırsızlık şebekesine operasyon: 38 araç ele geçirildi, 10 gözaltı

İzmir İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, il genelinde araba ve motosiklet hırsızlığı olaylarının artması üzerine, olaylarla ilgili şüphelilerin tespiti, yakalanması ve çalınan araçların bulunmasına yönelik alıştırma başlattı.

Oto hırsızlık şebekesine operasyon: 38 araç ele geçirildi, 10 gözaltı
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 16:13

İzmir İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, il genelinde araba ve motosiklet hırsızlığı olaylarının artması üzerine, olaylarla ilgili şüphelilerin tespiti, yakalanması ve çalınan araçların bulunmasına yönelik alıştırma başlattı. Şüphelilerin tespiti için 2 ay boyunca sürdürülen teknik ve bedensel takibin arkasında, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Ofis Amirliği ekipleri, evvelden belirlenen 16 farklı adrese bu sabahleyin eş zamanlı operasyon düzenledi. Helikopter ve özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda 24 adet motosiklet ve 14 adet otomobil elde etmek üzere toplam 38 çalıntı araç ele geçirildi. Olaylarla ilgili 10 güvenilmez gözaltına alınırken, 2 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Sanayiden albenili ile araba çalmışlar

öte yandan ele geçirilen çalıntı araçlardan birisinin lüks bir vasıta olduğu, kaputun içerisinde motor olmadığı, aracın onarım gördüğü sanayi sitesinden albenili vasıtasıyla çalındığının saptama edildiği kaydedildi. Alınan bilgiye göre şüphelilerin çaldıkları bir araç ile gezerek diğer araçları da çaldıklarının belirlendiği aktarıldı.

Bir defada yakalanan en çok çalıntı motosiklet

Ayrıca gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen 24 çalıntı motosikletin, bir operasyonda ele geçirilen en yüksek çalıntı motosiklet miktarı olduğu da öğrenildi.
Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Ali İhsan Çiftlik Sahibi - Salih Yılmazsoy
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum