Oto fareleri 160 bin TL 'lik soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı

Oto fareleri 160 bin TL ’lik soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı, Gündem Haberleri.

Oto fareleri 160 bin TL 'lik soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 11:39
Oto fareleri 160 bin TL ’lik soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Olay, dün sabahleyin saatlerinde Esenyurt İnönü Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Mehmet Beytut'un dükkanının önüne park ettiği aracı, oto farelerinin hedefi oldu. İlk olarak vasıta ile etrafı denetçi iki kişi, kimsenin olmadığını anlayınca gözlerine kestirdikleri aracın yanına kendi araçları ile yanaşarak camı kırdı. Ardından araçları ile uzaklaşan iki hırsız, dakikalar sonradan yayalara ait olarak geri döndü. Yaklaşık 5 dakikada aracın ön konsolunu söken hırsızlar, olayın arkasından tez kayıplara karıştı. Beytut, aracının daha önce de hırsızların hedefi olduğunu, geçtiğimiz yıllarda ise benzer şekilde aracın ön konsolunun çalındığını belirtirken, yaşanan o hırsızlık anları saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Yaşanan hırsızlık hakkında konuşan Mehmet Beytut, “Sabahtan işe giden bir arkadaşım görmüş aracı. İlk önce bana fotoğraf attı. Bende o sırada sabahleyin namazına kalkmıştım. daha sonra o dost beni aradı ve ‘Abi sana bir fotoğraf attım, baktın mı?' dedi. Bende ‘Hayırdır' diye cevap verdim. Ardındaki ise bana ‘Bir bak o vakit görürsün' dedi ve öylelikle hırsızın girdiğini gördüm. Hemencecik ast evden çıktım ve aracın yanına geldim. Hemen emniyet kameralarına baktım. Önce bir araçla gelerek camı kırıyorlar. daha sonra araçlarını ileriye park ederek yayalara ait olarak geliyorlar. Ve maalesef aracın ön konsolunu komple söküyorlar” dedi.

Daha önce de hırsızlar göre aracının soyulduğunu ifade eden Beytut, “Benim aracım 2017 yılında bir kez daha soyuldu. O zamanın parasıyla yanlış hatırlamıyorsam 48 bin TL gibi bir masraf çıktı. Şuanda masrafın ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Şuanda ise masrafımın 155 - 160 bin TL civarında olduğunu düşünüyorum. Zaten bu parçayı çalan şahıslar da sipariş üstüne çalışıyor. İşlerinde uzmanlaşmışlar. Toplamda 5 dakika gibi bir sürede işleri bitiyor. Hatta hırsızlar, arabulucu soyduğu esnada yoldan birisi geçince 1 dakika duruyor. Onu da saymazsak neredeyse 3 buçuk dakikada soyuyorlar. Bizim suçumuz bu araçlardan almış edinmek mı? Anlayamıyorum” dedi.

Hakan Polat - Erdal Can İçelli

Oto fareleri 160 bin TL ’lik soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Oto fareleri 160 bin TL ’lik soygun yaptı; o anlar kameraya yansıdı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum