Otellerin internet sitelerinin benzerini yaparak 60 kişiyi dolandırdılar

Otellerin internet sitelerinin benzerini yaparak 60 kişiyi dolandırdılar, Edinilen bilgiye takriben, Bolu'nun önemli turizm merkezlerinden Abant Tabiat Parkı bölgesinde tatil gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar otellerin internet siteleri üzerinden rezervasyon yaptırdı.

Otellerin internet sitelerinin benzerini yaparak 60 kişiyi dolandırdılar
Editör: 15Haber
18 Kasım 2021 - 14:35
Otellerin internet sitelerinin benzerini yaparak 60 kişiyi dolandırdılar,

Edinilen bilgiye takriben, Bolu'nun önemli turizm merkezlerinden Abant Tabiat Parkı bölgesinde tatil gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar otellerin internet siteleri üzerinden rezervasyon yaptırdı. Rezervasyon yaptıran tatilciler daha sonra otelleri aradıklarında rezervasyonlarının görünmediğini öğrendi.

Otellerin internet sitelerinin benzerleri üzerinden rezervasyon yaptırarak dolandırıldıklarını anlayan 60 kişi cumhuriyet savcılıklarına kabahat duyurusunda bulundu. Olayla ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Savcılıktan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bolu ilinde ve Abant çevresinde bulunan bir takım otellere ait internet sitelerinin benzerinin yapılarak vatandaşların bu sahte hesaplar üzerinden dolandırılması olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız talimatıyla hazırlık soruşturmaları başlatılmış olup, kararsız veya şüphelilerin yakalanması için soruşturma süreci özenle yürütülmektedir. Vatandaşlarımızın bu hususta itinalı ve duyarlı olması hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Faruk Çidem

Otellerin internet sitelerinin benzerini yaparak 60 kişiyi dolandırdılar, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum