Osman Zeki Korkmaz: "Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar"

İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, "İlk yarıda 30 dakika mental olarak yorulduk. Futbolcular akıllarında büyük bir ağırlıkla oynadılar. Golü yedikten sonra 'İyiyim' dedim. İlk yarı daha farklı olabilirdi" dedi.

Osman Zeki Korkmaz: "Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar"
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 00:23
Osman Zeki Korkmaz: “Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, "İlk yarıda 30 dakika mental olarak yorulduk. Futbolcular akıllarında büyük bir ağırlıkla oynadılar. Golü yedikten sonra 'İyiyim' dedim. İlk yarı daha farklı olabilirdi" dedi.
Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında İstanbulspor, evinde oynadığı Trabzonspor'a 2-0 mağlup oldu. İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Sağlam bir takıma karşı mücadele ettiklerini belirten Korkmaz, "Geçen sezon kendi oyun formatına sahip 1. ligde sağlam bir organizasyona ve sağlam bir antrenmana sahip yetenekli oyunculara karşı fark yaratan takımız. 29 Haziran'dan bugüne kadar hazırlık sürecinde fiziki taktik hazırlıklar yaptık. Orada "Daha iyi mental hazırlık yapmamız gerekiyordu. İlk yarıda 30 dakika mental olarak yorulduk. Futbolcular kafalarında büyük bir ağırlıkla oynadılar Golü yedikten sonra 'Tamam' dedim.İlk yarı farklı olabilirdi.Uyarılardan sonra oyuna sıkı sıkıya sarılmaya başladık. 3. defans ama 5.de geri döndük 30 dakika geriye yaslandık psikoloğu kaybettik yani oyunun. İkinci yarı daha iyi oynadık. Tuttuğumuz pozisyonlar bizi tatmin etmedi. İstediğimiz grup saldırılarını oluşturamadık. 1. ligde sahayı korurken gol yemeyen takımız. Bugün ayakta topun iki golünü de yedik. Sabit savunmamızı planladığımız gibi yapmadık. Finalde bizim için iyi bir test oldu. Genel olarak üretken değildik ama transfer yapmadan kaleci ile gelen bir takım var. Geçen senenin şampiyonuyla oynadık. Farklı bir mesaj ilettik. Alt lig ile üst lig arasındaki farkı gösterdiğimizi düşünüyorum" dedi.
Osman Zeki Korkmaz, ilk hedeflerinin ligde kalmak olduğunu belirterek, transferle ilgili yönetime elindeki oyunculara odaklanarak isimler ve alternatifler sunduğunu söyledi.

Detaylı bir şekilde, Osman Zeki Korkmaz: “Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum