Ordu'da korkunç olay! Cani adam eski eşini yaktı 

Ordu'da korkunç olay! Cani adam eski eşini yaktı , Olay, Ordu ’nun Fatsa ilçesinin Dolunay Mahallesi ’nde bugün meydana geldi.

Ordu'da korkunç olay! Cani adam eski eşini yaktı 
Editör: 15Haber
12 Ocak 2022 - 15:45
Ordu'da korkunç olay! Cani adam eski eşini yaktı ,

Olay, Ordu ’nun Fatsa ilçesinin Dolunay Mahallesi ’nde bugün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 çocuk annesi Elvan Sözkesen, 10 takvim eşi Erkan Emiroğlu ’dan ‘kendisine şiddet uyguladığı ’ gerekçesiyle 5 ay önce boşandı.

İddiaya tarafından, boşandığı eşinin kendisini korkutma etmesi üzerine 2 gün önce adliyeye gitgide artarak şikayette bulunan genç kadın, bugün çocuklarını okula bıraktıktan daha sonra evine geldi. Uzaklaştırma kararı işlemleri için adliyeye gitmek üzere evinden meydana çıkan bayan, bu sırada kendisini takip eden eski eşi Erkan Emiroğlu ile karşılaştı.

Eski eşi kadının yanına gelerek su istedi. Bu sırada yanına getirdiği jel tutuşturucuyu kadının ardından üzerine döken Erkan Emiroğlu, onu ateşe verdi. Alevler içinde kalan genç kadın çığlık atarak komşularından destek istedi.

Komşuları kadar banyoya götürülerek suyla söndürülen genç kadın ölümden döndü. Olay polise ve sıhhat ekiplerine haber verildi. Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesine kaldırılan Elvan Sözkesen birincil müdahalesinin arkasından yaşamsal tehlike kaydı ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık merkezine sevk edildi.

NEFRET ANLARINI BÖYLE ANLATTI 

Samsun ’daki yanık merkezinin yoğun bakım servisinde çare altına alınan Elvan Sözkesen, yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Eşinin aralıksız kendisine kuvvet uyguladığını belirten Elvan Sözkesen, şunları söyledi:

“5 ay önce ayrıldık. Kuvvet uyguladığı için boşandık. Baştan benimle evlenmek istiyordu. Kabul etmediğim için aralıksız beni korkutma ediyordu. 2 gün önce savcılığa çıktım. Bugün de uzaklaşma kararı için adliyeye imza atmaya gidecektim.

Daire kapısının merdiveninde karşıma çıktı. Su istedi. Ben onu içeri almadım. Merdivende kaçmaya başlayınca arkamdan üzerime sıvı bir şey attı. Sonradan da bir şey alevlendi. Çığlığımdan komşular açtı kapıyı.

Onlar beni banyoda söndürdü. ‘Kimse beni reddedemez ’ diyordu. ‘Ya benimsin ya toprağın ’ diyordu. Korkutma ediyordu. Bu kadarını da yapacağını varsayım etmemiştim. İnsan iki çocuğuna acımaz mı? Onların annesini nasıl ortadan uyandırmak ister. Nasıl caniliktir bu.”

“‘BEN ÖLECEK MİYİM? ’ DİYE SORDU”

Yanan kadına kendi evinde müdahale eden ve olayı anlatan Yasemin Düzgüney çığlık sesi ile haricen çıktığını ve yanan kadını gördüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Eşi ile kadını gördüm. Eşi bana ‘bayan yanıyor, su getirsenize ’ dedi. Hemen su alıp döktük ancak tatmin edici gelmedi. O sırada yanan kadın benim peşimden girdi ve banyoya girdi. Eli yüzü tanınmayacak haldeydi ve epey yanmıştı.

Kadın bana ‘ben ölecek miyim ’ diye sordu. Ben de ona ölmeyeceğini söyledim ve ne olduğunu sordum. Bana kendisini eski eşinin yaktığını söyledi. O şekilde eşinin yaktığını öğrendim. Kadın yandığı için kıyafetleri de vücuduna yapışmıştı, durumu kötüydü. Galiba eski eşi beni görür görmez panikledi ve o nedenle kendisinin yaptığını söylemedi.”

Polis olaydan daha sonra kaçan kişi yakalayarak gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. İHA 

Ordu'da korkunç olay! Cani adam eski eşini yaktı , başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum