Ordu 'da 2 ton kaçak ete el konuldu

Ordu ’da 2 ton kaçak ete el konuldu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 19 ilçede yapılan denetimler sonucunda Altınordu'da 2, Fatsa' da 3 ve Perşembe, Kabadüz, Çaybaşı ilçelerinde birer almak üzere toplam.

Ordu 'da 2 ton kaçak ete el konuldu
Editör: 15Haber
14 Ocak 2022 - 11:45
Ordu ’da 2 ton kaçak ete el konuldu,

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 19 ilçede yapılan denetimler sonucunda Altınordu'da 2, Fatsa' da 3 ve Perşembe, Kabadüz, Çaybaşı ilçelerinde birer almak üzere toplam 8 kasapta hukuki olmayan 2 ton karkas ete el konuldu. Yapılan denetimler sonucunda el konulan sağlıksız etler yediemine teslim edilirken 8 işletmeye İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından cezai işlem uygulandı.

Yapılan denetimler sonucunda yasalara yerinde baytar sağlık durumu raporu, kesim raporu, dezenfektan raporu ve öteki hukuki raporları tam olduğu görünen o ki toplam 34 bin 108 kg karkas etin Ordu'ya girişine müsade verildi. 19 ilçede et kesimi yaparak kasaplara dağıtan 27 işletmenin de 17 ton 791 kg karkas et kesimini Ordu Büyükşehir Belediyesinin Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçesinde yer alan mezbahalarında kurallara uygun olarak gerçekleştirdiği belirlendi.

Başkan Güler mesajı vermişti

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, geçtiğimiz günlerde yapılan Ocak Ayı Alışılmış Meclis Toplantısı'nda “Firari et konusunda kalemi kırdık. İlimize sağlıksız ve hukuki olmayan et girişine muhakkak müsaade etmeyeceğiz. Aynı uygulamayı ilçe belediyelerinin de yapmasını istiyoruz. Bu keza sağlığımız için hem de hesaplı açıdan fazla manâlı” diye konuşmuştu.


Metin Akyürek
 

Ordu ’da 2 ton kaçak ete el konuldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum