Ömür Erez'i katleden Rahmi Yerinde kabahat makinesi çıktı haberi

Ömür Erez'i katleden Rahmi Yerinde kabahat makinesi çıktı, Gündem Haberleri.

Ömür Erez'i katleden Rahmi Yerinde kabahat makinesi çıktı haberi
Editör: 15Haber
21 Ocak 2022 - 15:51
Ömür Erez'i katleden Rahmi Yerinde kabahat makinesi çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Aile Sağlığı Merkezinde çalışan Ömür Erez ’in öldürülmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Zanlının, 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için ‘kasıtlı olarak adam öldürmeye girişim ’ suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı belirlendi.

Zanlının cezaevinden çıktıktan daha sonra internet üzerinden Ömür Erez ’le tanıştıkları tespit edildi.

AİLESİNE AİT PARAYI EMANET ETMİŞ

Polis soruşturması sonucu zanlının, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan hakkında bir yıl hapis cezası kesinleşince cezaevine gireceği için ailesine ait olduğunu bahis ettiği 187 bin lira parayı Ömür Erez ’e itimat ettiğini söylediği belirtildi.

Rahmi Yerinde ’un poliste verdiği ifadesinde “Ona parayı verdim. Cezaevine gireceğim bana para lazım olur. Sen bana gönderirsin dedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi” dediği öğrenildi.

2021 yılının Ekim ayında cezasını tamamlayarak tekrar hür kalan Rahmi Uygun ile Ömür Erez ’in arasının bu para alışverişi sebebiyle bozulduğu aralıksız tartışmaya başladıkları öğrenildi.

OTOBÜSLE İSTANBUL ’A GELMİŞ

Polis soruşturması sonucu telefondaki son tartışmalarının arkasından bir otobüse binerek İstanbul ’a gelen Rahmi Uygun ’un Bağcılar ’da hastanede çare görebilen arkadaşı Y.Ö. ’nün yanına gittiği ve “Kartal ’a gitmem gerekli. Bana tezgâhtar olabilir misin dediği ” tespit edildi. Bu sırada Y.Ö. ’nün yanında yer alan Musa T. ’nin “Abi ben seni götüreyim” diyerek saldırganla birlikte Kartal ’a gittiği belirlendi. Burada Musa T., otomobili bir kaç sokak arkada park ederek beklerken Rahmi Uygun ’un cinayeti işlediği belirlendi.

İFADESİNDE CİNAYETİ TÜM DETAYLARI İLE ANLATTI

Canice Ofis Amirliğinde ifade veren güvenilmez Rahim Yerinde ise işlediği cinayeti itiraf ederken, bütün detayları polislere anlattı.

“Cezaevinde çıktıktan sonradan tanıştığı Ömür Erez ’le ilişkimiz başladı. Ona kardeşimden daha çok güveniyordum. Evlenmeyi düşünüyordum. Ruhsatsız silah yüzünden bir sene hapis cezam kesinleşince, aileme ait olan 187 bin lirayı ona vererek, bana ara sıra para göndermesini istedim. Fakat cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi. Ona çok kızmıştım” dediği kaydedildi.

Para yüzenden çoğu kez tartıştıklarını anlatan Rahim Yerinde “Son tartışmamızın arkasından Konya ’dan İstanbul ’a geldim. Niyetim onunla konuşmaktı. Fakat aramızda yeniden tartışma çıktı. Bana hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybettim.” dediği öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan daha evvelden 20 suç kaydı bulunduğu öğrenilen belirsiz Rahim Uygun, Musa T. ile birlikte adliyeye sevk edildi. (DHA)

Ömür Erez'i katleden Rahmi Yerinde kabahat makinesi çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum