Ölümlü kazaya karışan milli güreşçi hakim karşına çıktı

Ölümlü kazaya karışan milli güreşçi hakim karşına çıktı, Gündem Haberleri.

Ölümlü kazaya karışan milli güreşçi hakim karşına çıktı
Editör: 15Haber
15 Mayıs 2022 - 16:16
Ölümlü kazaya karışan milli güreşçi hakim karşına çıktı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Kaza, dün akşam merkeze bağlı Çalatlı köyü yakınlarında meydana geldi. Ulusal pehlivan Rıza Kayaalp yönetimindeki otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan iki çocuk babası Ertuğrul Dolgunyürek ’e (55) çarptı. Yola savrulan Dolgunyürek ’e arkadan gelen Necmi Şahin yönetimindeki TIR da çarptı. Dolgunyürek, kaza uygun yaşamını yitirdi. Kazanın arkasında Kayaalp ve Şahin gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan Rıza Kayaalp ve Necmi Şahin, bugün adliyeye sevk edildi. Kayaalp ve Şahin, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli teftiş şartıyla serbest bırakıldı.

ÇOK ÜZGÜNÜM

Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Rıza Kayaalp, çok üzgün olduğunu belirterek, “Çok üzücü, beğenilmeyen bir durum yaşandı. Merhuma Allah ’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Kayaalp, avukatları yoluyla yaptığı yazılmış açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

ANİDEN ANAYOLA FIRLADI

– Hadise, Yozgat-Sivas karayolunda tüm trafik tedbir ve kurallarına uyarak seyir halinde iken merhumun kontrolsüz bir biçimde karanlık bir ortamda aniden anayola fırlayarak aleyhinde tarafa aşmak düşüncesiyle arabama çarpması, sonrasında ise arkadan gelen TIR ’ın çarpması nedeniyle meydana gelmiştir. Zaten TIR ’ın çarpmasından önce şahıs kolunu tutmaktaydı, şahsın bu şekilde olduğunu TIR ’ın farları doğru gördüm ama maalesef arkadan gelen TIR göremedi.

EN KÜÇÜK İHMAL VE KUSURUM YOK

– Ben zaten arabamı anında durdurmuş ve şahsı hastaneye götürmek için yardıma gidiyordum oysa durum ani gerçekleştiği için bu muhtemel olmamıştır. Bu elim hadisede en küçük bir kusurum bulunmadığı gibi en ufak bir ihmalim de yoktur. Kolluk görevlilerimiz, görgü şahitlerimiz, olaya ilişkin tespitler ve alınan araştırmacı raporlarında hiçbir kusurum olmadığı saptama edilmiştir. (DHA)

Ölümlü kazaya karışan milli güreşçi hakim karşına çıktı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum