Ölüm oranı 2016'da yüzde 1'di, 2021'de yüzde 54'e çıktı! Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike

Ölüm oranı 2016'da yüzde 1'di, 2021'de yüzde 54'e çıktı! Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike, Gündem Haberleri.

Ölüm oranı 2016'da yüzde 1'di, 2021'de yüzde 54'e çıktı! Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike
Editör: 15Haber
25 Mayıs 2022 - 22:53
Ölüm oranı 2016'da yüzde 1'di, 2021'de yüzde 54'e çıktı! Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

EGM Narkotik Suçlarla Uğraş Daire Başkanı Seydioğulları ve EGM Kriminal Dairesi Başkanı Ogün Vural, Gölbaşı ilçesindeki Kriminal Daire Başkanlığı ’nda ‘metamfetamin ’ konulu basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda metamfetaminin zararları anlatıldı. Narkotik Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları, metamfetamini çağın belası olarak gördüklerini söyledi.

“TÜRKİYE SOKAKLARINA DÖKÜLME OLASILIĞI YÜKSEK”

Dün İstanbul ’daki bir operasyonda 1 ton 100 kilonun üstünde metamfetamin ele geçirdiklerini hatırlatan Seydioğullları, “Geçen yıl baştan başa yakalanan toplam miktar 5 ton 800 kiloydu. Son yakalamayla birlikte bu yılın birincil 4 ayında yakalanan arz 5 ton 900 kiloya yaklaştı. Bu miktarın büyük çoğunluğu doğu illerimizde yakalanan miktarlar. Yüzde 75 ’lik bölümü yurda girmeden ya da yurda hemen girdikten sonra ele geçirdik. Görünen tabloda üzüntü verici, üzücü olan yakaladığımız metamfetaminin Türkiye sokaklarına akma olasılığının yüksek olması” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZDAN TAKVIYE İSTİYORUZ”

Seydioğulları, ailelerin ve vatandaşların bu konuda aklıselim olması gerektiğine vurgu yaparak, şunları söyledi;

*Vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığı kolluk birimlerine sağlayacakları katkı, mücadelede bizi üstün kılacaktır. Aklıselim yaklaşmak lüzumlu. Mutlaka profesyonel yardim edinmek gerekli. Özellikle gençlerimizi ikaz etmek lazım. Sonu ölüme götürüyor.

*Metamfetaminin 2016 ’da meydana gelen doz aşımı ölümlerde yüzde 1 ’lik payı varken, 2021 yılında ölüm sayılarımız düşmesine karşın metamfetaminin yüzdesi artıyor. Yüzde 54 ’lere çıktı. Gençlerimize; ‘hayır ’ demesini bilin, teklifleri ‘olumlu karşılamayın ’ diyorum. Kimse çocuğunun uyuşturucu kullandığını kabul etmiyor, konduramıyor.

*Ailelerimizin böyle bir durumda profesyonel takviye almaları elzem diye görüyoruz. Vatandaşlarımızdan destek istiyoruz. Bu desteği kolaylıkla sunabilecekleri enstrümanlar geliştiriyoruz.

*Bunlardan birisi de ‘UYUMA ’ adını verdiğimiz Uyuşturucu ile Uğraş Aplikasyonu. Zeki telefonlarda sanal marketler üzerinden ücretsiz olarak telefonlarına indirebilecekleri, çok basit kullanımı olan, data karşılayan kişinin kimlik bilgilerinin kesinlikle deşifre edilmediği bir başvuru formu. Gerek konum lüzum suçla ilgili kısa mesaj gerekse video resim yükleyip gönderebilirler. (DHA)

Ölüm oranı 2016'da yüzde 1'di, 2021'de yüzde 54'e çıktı! Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Ölüm oranı 2016'da yüzde 1'di, 2021'de yüzde 54'e çıktı! Türkiye'yi bekleyen büyük tehlike haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum