Ölü caretta caretta kıyıya vurdu

Dünyada nesli tükenmekte olan türler arasında yer alan caretta caretta (deniz kaplumbağası), Muğla'nın Marmaris ilçesi Selimiye sahiline vurdu.

Ölü caretta caretta kıyıya vurdu
Editör: 15Haber
05 Ağustos 2022 - 17:35
Ölü caretta caretta kıyıya vurdu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Dünyada nesli tükenmekte olan türler arasında yer alan caretta caretta (deniz kaplumbağası), Muğla'nın Marmaris ilçesi Selimiye sahiline vurdu.
Her yıl üremek için Oratça Dalyan İztuzu, Sargerme ve Fethiye Çalış sahillerine yumurta bırakan caretta carettalar, zaman zaman balıkçıların denize attıkları ağlara takılmak ve oltaları yutmaktan ölüyor.
Vatandaşlar, Marmaris'in Selimiye ilçesine bağlı Delikyol plajına vuran ölü deniz kaplumbağasına rastladı. Vatandaşların Marmaris Çevre Koruma Derneği'ne haber vermesinin ardından, dernek tarafından Dalyan İztuzu Sahil Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Uygulama ve Rehabilitasyon Merkezi'ne haber verildi.
Deniz kaplumbağasının sırtından aldığı yaralardan ölmüş olabileceği belirtilirken, teknenin pervanesinin kaplumbağanın sırtını kesmiş olabileceği öğrenildi.
Ölü caretta caretta kıyıya vurdu
Ölü caretta caretta kıyıya vurdu

Detaylı bir şekilde, Ölü caretta caretta kıyıya vurdu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum