evde masajmasaj istanbul

'Okula gidiyorum ' diye evden çıktı 6 gündür haber alınamıyor

Manisa'nın Şehzadeler ilçesine alt kırsal Sevimli Mahallesinde yaşayan 5 çocuklu Karagüllü ailesinin en büyük çocuğu olan 16 yaşındaki Fatma Karagüllü'den 1 Ekim Cuma gününden bu yandan haber alınamıyor.

'Okula gidiyorum ' diye evden çıktı 6 gündür haber alınamıyor
Editör: 15Haber
07 Ekim 2021 - 12:37

Manisa'nın Şehzadeler ilçesine alt kırsal Sevimli Mahallesinde yaşayan 5 çocuklu Karagüllü ailesinin en büyük çocuğu olan 16 yaşındaki Fatma Karagüllü'den 1 Ekim Cuma gününden bu yandan haber alınamıyor. Okula gidiyorum diyerek evden çıkan Fatma Karagüllü akşam saatlerinde babasını arayarak ‘Bu akşam arkadaşım Tuğçe'de kalacağım' dedikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Baba Ali Karagüllü okula gittiğinde ise kızının 10 gündür okula gelmediğini ve derse girmediği zamanlarda mektep kantininde ya da parklarda vakit geçirdiğini öğrendi. Emniyete kayıp başvurusunda yer alan aile kızlarından bir iz bulunması için çaresizlik içinde bekliyor.

“Her gün ağlıyoruz”

Kızlarının ortadan kaybolduktan daha sonra her gün ağladıklarını ve diğer çocuklarının da okula gitmediğini kaydeden Baba Ali Karagüllü, “Kızımla bir sorunumuz yoktu. Kardeşi Mehmet'le birlikte her gün okula gidiyordu. Kızım Cuma günü akşam eve dönmedi. Telefon ettim ve nerede olduğunu sordum. ‘Kızım eve gel' dedim. ‘Baba ben Tuğçe'nin yanında kalacağım' dedi. Ben de ‘Kızım kimsenin yanına kalma, hastalık var, geri dön.' dedim. O da bana ‘Baba işlenmiş cumartesi günü saat 13.00'da geleceğim' dedi. Bekledim gelmedi. Biz zaten gariban bir aileyiz. Bana mesaj attı ‘Baba döneceğim ben sana' dedi yeniden haber alamadık. Nereye gitti, nerede hiçbir bilgimiz değil. Hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Telefonlara çıkmıyor. Ne kızım ne de Tuğçe adındaki arkadaşı.

Okula 10 gündür gitmiyormuş. Okula gidiyorum diye okula gidip kantinde takılıyormuş. Parası pulu yok bu kızın. Evden sırası gelmişken cebinde 70 Lirası vardı. 6-7 gündür bu kız ne yiyor ne içiyor bilmiyoruz. Üzüntü ediyorum. Kimler aldı kızımı, kimler götürdü bilmiyorum hepsinden şikayetçi olacağım. Hiç şüphelendiğim kimse yok. Görmediğim, bilmediğim için kimseyi suçlayamam. Biz elimizden geldiğince koştuk ettik diğer da bir şey gelmiyor elimizden. Her gün ağlıyoruz. Hanım biçare kaç gündür arıyoruz. Araya araya hafıza da kalmadı bizde” dedi.

“Ahali ne derse desin ben kızımın sözüne güvenirim”

“Kızım dön gel evine” diyerek gözyaşları döken baba Karagüllü, “Bizden sana bir bıkkınlık olmaz. Gelmeni istiyorum. Neredesin sokaklarda kalmanı istemiyorum. Başkalarına uyarlama, senin baban var burada. Şimdiye dek kızıma karşısında tek bir kötü laf söylemedim. Gel kızım gel. Evlat acısı zordur. Bir tokat bile vurmadım. Insanlar ne derse desin ben kızımın sözüne güvenirim. Kardeşlerin düşünüyor. Gelmeni istiyorum. Dön bize gel. Emniyette yeniden arıyor.” diye konuştu.

“Ne yemek yemek yiyebiliyoruz ne uyuyabiliyoruz”

Yeme içmeden kesilen ve uyumayan geceler sürekli gözyaşı döken anne Saliha Karagüllü ise gözyaşları içinde şunları söyledi: “Cuma gününden beri kayıp. Anne okula gidiyorum diye okula gitmemiş hiç. Parklarda arkadaşıyla geziyormuş. Geri dönmesini istiyorum. Ne yemek yiyebiliyoruz ne uyuyabiliyoruz. Geri dönmesini istiyorum. Hepimiz onu çok özlüyoruz. O bizim evladımız. Ufak kızım geceleri ablam ablam diye ağlıyor. Geri dönmesini istiyorum diğer bir şey istemiyorum. Anneciğim seni fazla seviyorum. Ne olursun gel.” öte taraftan Manisa İl Emniyet Müdürlüğü 1 Ekim Cuma gününden bu yanlamasına kendisinden haber alınamayan 16 yaşındaki Fatma Karagüllü'nün bulunması için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Sadık Cangel - Önder Açık Fikirli

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum