Öğretmen adaylarından 'mülakat' protestosu

Öğretmen adaylarından 'mülakat' protestosu, KPSS ’de yüksek puan alıp, sözlü mülakatta elenen hoca adayları bugün Ankara ’da seslerini duyurmak için eylem düzenledi. Egzersiz haklarının elinden alınmasına tepki belirten hoca adayları, “Yüzde 3 değiliz vatan evlatlarıyız

Öğretmen adaylarından 'mülakat' protestosu
Editör: 15Haber
10 Ocak 2022 - 22:18
Öğretmen adaylarından 'mülakat' protestosu,

KPSS ’de yüksek puan alıp, sözlü mülakatta elenen hoca adayları bugün Ankara ’da seslerini duyurmak için eylem düzenledi.

Egzersiz haklarının elinden alınmasına tepki belirten hoca adayları, “Yüzde 3 değiliz vatan evlatlarıyız”, “Mülakat kaldırılsın”, “Mülakat yok liyakat”, “KPSS ’DE 90 mülakkatta 55” dövizleri açtı.

image small

CHP: GÖRÜŞME BELASINDAN BU ÜLKEYİ KURTARACAĞIZ

CHP Ankara İl Gençlik Kolları da eyleme katılım sağladı. Gençlik Kolları ’nın açıklamasında, “Bugün KPSS ’den yüksek puan alıp, mülakatta elenen arkadaşlarımızın mağduriyetini açıklama yapmak için yaptıkları basın açıklamasına Ankara Gençlik Örgütlerimiz ile birlikte katılım sağladık. Görüşme belasından bu ülkeyi kurtaracağız” denildi.

image small

KILIÇDAROĞLU TEPKİLER ÜZERİNE MEB ’E GİTMİŞTİ

KPSS ’den yüksek puan alıp mülakatta elenerek haksızlığa uğradıklarını iddia eden öğrenciler, ‘mülakata hayır ’ etiketi ile binlerce paylaşım yaparak konuyu gündeme getirmişti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mülakatta elenen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanlığı binasına gitmiş ve binaya alınmamıştı. Kılıçdaroğlu, “Adaletsizlik yapanlar görecekler, haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Bu şeytanlarla hesap görmek da benim namus borcumdur, boynumun borcudur” demişti.

Öğretmen adaylarından 'mülakat' protestosu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum