Öğrenci taşıyan otobüs kamyona çarptı: 24 yaralı

Öğrenci taşıyan otobüs kamyona çarptı: 24 yaralı, Kaza saat 13.00 sıralarında Bursa-İstanbul yolu, Orhangazi Karsak Kavşağı üstünde meydana geldi.

Öğrenci taşıyan otobüs kamyona çarptı: 24 yaralı
Editör: 15Haber
17 Kasım 2021 - 17:08
Öğrenci taşıyan otobüs kamyona çarptı: 24 yaralı,

Kaza saat 13.00 sıralarında Bursa-İstanbul yolu, Orhangazi Karsak Kavşağı üstünde meydana geldi. Muğla'nın Bodrum ilçesi ile İzmir'deki özel bir kolejde eğitim gören 47 lise öğrencisi ile 4 öğretmeni taşıyan Osman Muslu (56) idaresindeki 35 AT 995 plakalı yolcu otobüsü, Orhangazi yakınlarındaki Karsak kavşağı üzerinde, önünde seyir hâlinde olan Turan Koca (45) idaresindeki 81 AR 775 plakalı kamyona arkadan çarptı.

Öğrencilerinin bir kısmının uykuda yakalandığı kaza ardından olay yerinde can pazarı yaşandı. Kazayı fark eden vatandaşlar durumu sıhhat ve jandarma ekiplerine haber verdi. Durum yerine Orhangazi, Gemlik, İznik ve Bursa'dan çok sayıda ambulans sevk edildi. Gezgin otobüsünün ön koltuklarında oturan öğrencilerin yanı sıra arkadaki koltuklardaki bir çok öğrenci kazada yaralandı. Yaralılara birincil müdahale olay yerine gelen ambulanslarda yapıldı. Büyük paniğin yaşandığı kaza ardından öğrenciler ambulanslarla Orhangazi ve Gemlik Devlet Hastanelerine sevk edildi.

Kazayı haber alan Orhangazi kaymakamı Süleyman Özçakıcı ve Emniyet Müdürü Nail Dalsar, Orhangazi Devlet Hastanesine gelerek öğrencilerin durumu hakkında veri aldı. Öğrencilerden durumu ağır olan bulunmazken, jandarma ve polis kazayla alakalı tahkikat başlattı.

Musa Öztürk
 

Öğrenci taşıyan otobüs kamyona çarptı: 24 yaralı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum