Oğlunun dağdan dönmesini bekleyen anne: '10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık'

Oğlunun dağdan dönmesini bekleyen anne: '10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık',  Muş'ta terör örgütü PKK ve HDP'ye karşısında tepkiler her geçen gün çığ gibi büyüyor.

Oğlunun dağdan dönmesini bekleyen anne: '10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık'
Editör: 15Haber
22 Kasım 2021 - 09:35
Oğlunun dağdan dönmesini bekleyen anne: '10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık',

 Muş'ta terör örgütü PKK ve HDP'ye karşısında tepkiler her geçen gün çığ gibi büyüyor. Evlat nöbetine katılan Demir ailesi, çocuklarına kavuşma ümidiyle bekleyişlerini sürdürüyor. Hasköy ilçesinde 22 yaşındayken kandırılarak dağa götürülen çocukları İhsan Demir'den 9 yıldır haber alamayan Zümrete ve Hiyasettin Demir çiftlik sahibi, evlatlarına kavuşacakları günün hayaliyle yaşıyor.

“Benim oğlum hain değil, onu kandırdılar”

Oğlunun PKK terör örgütü kadar kandırılarak dağa götürüldüğünü anlatan acılı baba Hiyasettin Demir, “Oğlum Hasköy ilçesinde memur olarak çalışıyordu. 2012 yılında terör örgütü PKK göre kandırılarak dağa götürüldü. 9 yıldan beri oğlumdan haber alamıyorum. Oğlum sağ mısın, ölü müsün bilmiyorum. Eğer sağsan pişman ol ve geri dön. Devlete teslim ol. Devletimiz güçlüdür. Dağda ne işin var? Dağda yaşam zordur, seni öldürürler. Ben, annen ve kardeşlerin seni fazla özlüyoruz. Bizim bayrağımız, devletimiz birdir. Terörün içerisinde ne işin var? Oranın sonu değil, sonu kötü. Benim oğlum alçak değil, onu kandırdılar” dedi.

“10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık”

Türkçe bilmeyen anne Zümrete Demir ise yaşadığı üzüntüyü dile getirerek, “Devlet seni okutup büyüttü ve sana memur kadrosu verdi. Sen niçin bu dek nankör oldun. Baban hasta, kız kardeşin ameliyat oldu ve yoğun bakımda tedavi görüyor. Biz hepimiz senin yolunu gözlüyoruz. Gelip devletin emniyet güçlerine teslim olmanı istiyoruz. Hainler seni kandırdılar. Fırsat bulduğun an güvenlik güçlerimize sığın, onlar seni kurtaracaklar. Biz, seni çok özledik gel. Gece gündüz senin için uyuyamıyoruz. Bir düğün, gösteri olduğu süre üzülüyoruz. Takriben 10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık” diye konuştu.

Uğur Ulu
 

Oğlunun dağdan dönmesini bekleyen anne: '10 yıldır bir düğüne gidip oyun oynayamadık', başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum