Ödüllü şiirler belirlendi , BURSA haberleri

Son Dakika BURSA haberleri: Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Türk Dünyası’ konulu şiir yarışmasının kazananları belirlendi.

Ödüllü şiirler belirlendi
, BURSA haberleri
Editör: Derya Demir
30 Eylül 2022 - 17:36
Ödüllü şiirler belirlendi , BURSA haberleri, BURSA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ‘Türk Dünyası’ konulu şiir yarışmasının kazananları belirlendi.
Bursa’nın 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle; yıl boyunca bu temaya uygun etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, ‘Türk Dünyası’ konulu şiir yarışmasının sonuçlarını duyurdu. Mustafa Özçelik, Bestami Yazgan, Yahya Akengin, Nazım Payam, Nevzat Çalıkuşu ve Ali Akmanlar’dan oluşan seçici kurul, ödüle layık görülen eserleri belirledi.
Buna göre; Talat Ulker ‘Azatlık Türküsü’ şiiriyle birinci, Mustafa Bilir ‘Türk’ün Türküsü’ şiiriyle ikinci ve Durmuş Kaya da ‘Sana Baktığım Zaman’ şiiriyle üçüncü oldu. Birincinin 8 bin, ikincinin 6 bin, üçüncünün de 4 bin TL para ödülü kazandığı yarışmada; Adem Alan ‘Ufka Yolculuk’ şiiriyle ve Yunus Laçin de ‘Dasitan-ı Türk Dünyası’ şiiriyle 2 bin TL’lik mansiyon ödülünün sahibi oldu. Yarışmada, Gular Ismailova da ‘Türk’ün Devlet Ağacı’ şiiriyle Seçici Kurul Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Ödüllü şiirler belirlendi

Detaylı bir şekilde, Ödüllü şiirler belirlendi , BURSA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. BURSA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum