Nükhet Duru evlilikleri ilk eşi oğlunun babası Dikran Masis kimdir?

Nükhet Duru evlilikleri ilk eşi oğlunun babası Dikran Masis kimdir?, Magazin Haberleri.

Nükhet Duru evlilikleri ilk eşi oğlunun babası Dikran Masis kimdir?
Editör: 15Haber
29 Nisan 2022 - 17:12
Nükhet Duru evlilikleri ilk eşi oğlunun babası Dikran Masis kimdir?, Magazin Haberleri. İşte o detaylar;

Kanal D'nin sevilen müzik ve eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler'in konuklarından biri de artist sanatçı Nükhet Duru olacak. Unutulmaz şarkılara imza atan Nükhet Duru 67 yaşında ve aslen Niğdeli. iki izdivaç yapan Nükhet Duru'nun birincil eşi Özalp Birol, ikinci eşi ise Dikran Masis olmuştur. Nükhet Duru'nun Cem Masis adında bir kızı vardır.

Unutulmaz şarkılara imza atan, sihirsel sesi ile onlarca şarkıya yaşam veren Nükhet Duru, bu akşam Şarkılar Bizi Söyler'in konuğu olacak. Özel hayatı ile merak edilen Nükhet Duru aslen Niğdeli ve 67 yaşında.  İki evlilik yapan Nükhet Duru'nun ilk eşi Özalp Birol, ikinci eşi ise Dikran Masis olmuştur. Nükhet Duru'nun Cem Masis adında bir kızı vardır. 

Nükhet Duru kimdir: 1954 yılında Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Henüz 11 yaşındayken annesiyle babasının ayrılması sebebiyle ağır bir travma yaşamış Duru, felç oldu. Bir yıla yakın bir vakit yürüyemeyen ve yatalak olan Duru'nun, çok minik yaşta yaşadığı bu büyük endişe onu fazla etkilemişti. Kandilli Kız Lisesi'nde okurken müzikle ilgilenmeye başlayan Duru, güzel sesiyle uyarı çekiyordu. Şöhret olmayı aklına koyan şarkıcı o günlerde kendisine Ajda Pekkan'ı misal alıyordu. 1971 yılında 17 yaşındayken Florya Deniz Kulübü'nde dans müziği orkestrasında solistlik yaparak profesyonel kariyerine başladı.

1974'te birincil 45'lik plağını doldurdu: "Aklımda Sen". Arkasında Mehmet Teoman ve Cenk Taşkan'la hazırladıkları "Beni Benimle Bırak" ile büyük çıkış yapan hoş artist ilk albümünü 1977'de yayımladı: "Bir Nefes Gibi". 1978'de Çağdaş Folk Üçlüsü ile seslendirdiği " Dostluğa Misafir Etme" ile Seul Şarkı Yarışması'nda en iyi icra ödülünü aldı. "Melankoli", "Ben Sana Vurgunum", "Hatıralar" adlı şarkıları unutulmazlar arasına girdi.

Dikran Masis kimdir? Nükhet Duru'nun birincil eşi Dikran Masis bir işadamı. Ermeni asıllı olan Dikran Masis 75 yaşında ve 1946 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Eskidji Müzayede Şirketi'nin sahibi ve Eskidji Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı olan Dikran Masis, bugüne dek dört evlilik yaptı. Dikran Masis son evliliğini de kendisinden 35 yaş ufak olan iç mimar Yasemin Öztürk ile yaptı.

Sevda ve Bir Destan Dolanır Bolu Dağı'nın şarkılarıyla adını duyuran artist, seksenlerin ikinci yarısında çıkardığı Benim Yolum albümüyle büyük galibiyet kazandı. Albümde Yeni Türkü'den Selim Atakan'ın ve İlhan Şeşen'in bestelerine ve Murathan Mungan'in sözlerine yer veren Duru, sonradan Aç Gözünü Adamım adlı bir albüm çıkardı. Nitelik anlamında Benim Yolum kadar olmasa da başarılı olan çalışmadan çıkan Eda-Metin Özülkü imzalı "Yaralım" şarkısı büyük beğeni topladı.

daha sonra müzik eleştirmenlerinden öyle olumlu yorumlar almayan çeşitli albümler yapan Duru, Sezen Aksu ve Uzay Heparı'yla yaptığı ortaklık sonucu çıkardığı kendi adını taşıyan albümle eski başarılı günlerine geri döndü. Bilhassa Yasaksa Yasaklanmış ve Uslandım Bundan Böyle gibi şarkıları fazla hayranlık uyandıran Duru, son olarak Gece Saat On İki adlı albümünü yayınladı.

1979 yılında Haldun Dormen, Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), Perran Kutman, Yüksel Gözen, Grup Modern, Tolga Han ve Arkadaşları ile "Merhaba Müzik", 1980 yılında Haldun Dormen, Suna Pekuysal, Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Coşkun Demir'le "Ve On Yıl Geçti", 1982 yılında Haldun Dormen, Neco, Salim Dündar, Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Suna Pekuysal'la "Operetler", 1983 yılında Etken Bostancı, Attila Özdemiroğlu, Zerrin Özer, Altan Erbulak, Sezen Aksu, Halit Kıvanç, Mehmet Ali Erbil, Onno Tunç ve Grup Modern ile "Saz mı? Caz mı?", 1984 yılında Erol Evgin ve Adile Naşit'le "7'den 77'ye", 1985 yılında Egemen Bostancı, Şevket Altuğ, Başar Sabuncu, Osman İşmen, Duygu Aykal, Mehmet Teoman, Ülkü Aker ve Vefalı Kızılağaç'la birlikte "Carmen - Kan ve Gül", 1985 yılında Nevra Serezli, Metin Serezli, Zeki Alasya ve Metin Akpınar'la "Aşk Olsun", 1991 yılında Erol Evgin, Perran Kutman, Turhan Yükseler, Yaprak Özdemiroğlu, Haldun Dormen ve Kandermir Konduk ile birlikte "Gülümseyen Geceler", 1991 yılında Perran Kutman, Eda Özülkü, Metin Özülkü ve Tuncay Vural Dans Topluluğu'yla "Yeşilyurt Geceleri", 1992 yılında Rasim Öztekin, Demet Akbağ ve Soner Olgun'la birlikte "Müzikomedi", 1998 yılında Hakan Altıner, Nezihe Araz, Uğurkan Erez, Figen Soysal, Vefalı Kızılağaç, Cenk Taşkan, Mehmet Teoman, Yüksek Dağ Öyken, Nuri Gökakşam, Tomris Oğuzalp, Mehmet Ulay, Mehmet Birkiye, Tamer Karadağlı, Ayberk Atilla, Hakkı Neşelendirici, Demet Neva ve Arzu Çakar'la "Cahide - Bu Bir Efsane", 1999 yılında Müjdat Gezen, Nilgün Belgün, Ayşen Gruda, Levent Özdilek, Yaman Tüzcet, Settar Tanrıöver, Necdet Mahfî Ayral, Osman Gidişoğlu, Ayten Güvenç, Lale Oraloğlu, Nesrin Akkoç, Cenk Taşkan, Hakan Tok ve Osman İşmen ile birlikte "Yedi Kocalı Hürmüz", 2000 yılında da Nilgün Belgün'le "www.ask.com.tr" adlı gösterilerde oynamıştır.

Bir TV kanalında Cenk Eren'le beraber yaptıkları talk show büyük beğeni aldı. Keloğlan Kara Prense Karşısında filminde ve Kibariye'nin başrolde oynadığı Çeşm-i Bülbül dizisinde rol aldı. Nükhet Duru, sanat yaşamına şimdilik 24 tane albüm, sayısız televizyon ve radyo programı, iki evlilik, birçok aşk, bir çocuk, Film, dizi çalışmaları, sayısız konser, 8 tane müzikal, dört tane kabare sığdırdı.

Kanser tarama teşhis ve çare kliniği açtı. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star tv'de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu'nun yaptığı "Benzemez Kimse Sana" programında Seyfi Dursunoğlu ve Ümit Erdim ile birlikte jüri üyeliği yapmaya başlamıştır.

13 Şubat 2020'de Hikayesi Var isminde yeni stüdyo albümü tanıtıldı ve yayınlandı. 3 Eylül 2020 ’de ikinci bölümü yayınlanan Menajerimi Ara adlı dizide misafir oyuncu olarak kendisini canlandırmıştır.

Nükhet Duru'nun hayatından önemli kesitlerin yer aldığı, müzikal kariyeri ve 'Hikayesi Var' düetler albümünün yaradılış sürecini anlatan 'Duru Olmak' belgeseli dijital yayınlama platformu Netflix'te yayınlandı. Yönetmenliğini Mu Tunç'un yaptığı belgelere dayanan tartışmaları da beraberinde getirdi.

Nükhet Duru evlilikleri ilk eşi oğlunun babası Dikran Masis kimdir?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum