Nükhet Duru evli mi eşleri kim oğlu Cem Masis'in babası kimdir?

Nükhet Duru evli mi eşleri kim oğlu Cem Masis'in babası kimdir?, Magazin Haberleri.

Nükhet Duru evli mi eşleri kim oğlu Cem Masis'in babası kimdir?
Editör: 15Haber
29 Nisan 2022 - 17:12
Nükhet Duru evli mi eşleri kim oğlu Cem Masis'in babası kimdir?, Magazin Haberleri. İşte o detaylar;

Kanal D'nin sevilen müzik ve komedi programı Şarkılar Bizi Söyler'in konuklarından biri de sanatçı ressam Nükhet Duru olacak. Unutulmaz şarkılara imza atan Nükhet Duru 67 yaşında ve aslen Niğdeli. iki izdivaç yapan Nükhet Duru'nun birincil eşi Özalp Birol, ikinci eşi ise Dikran Masis olmuştur. Nükhet Duru'nun Cem Masis adında bir kızı vardır.

Unutulmaz şarkılara imza atan, sihirsel sesi ile onlarca şarkıya hayat veren Nükhet Duru, bu akşam Şarkılar Bizi Söyler'in konuğu olacak. Özel hayatı ile merak edilen Nükhet Duru aslen Niğdeli ve 67 yaşında.  İki evlilik yapan Nükhet Duru'nun ilk eşi Özalp Birol, ikinci eşi ise Dikran Masis olmuştur. Nükhet Duru'nun Cem Masis adında bir kızı vardır. 

Nükhet Duru kimdir: 1954 yılında Niğde'nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Hemen Şimdi 11 yaşındayken annesiyle babasının ayrılması sebebiyle ağır bir travma yaşayan Duru, felç oldu. Bir yıla yakın bir zaman yürüyemeyen ve yatalak olan Duru'nun, çok küçük yaşta yaşadığı bu büyük endişe onu fazla etkilemişti. Kandilli Kız Lisesi'nde okurken müzikle ilgilenmeye başlayan Duru, güzel sesiyle uyarı çekiyordu. Şan olmayı aklına koyan şarkıcı o günlerde kendisine Ajda Pekkan'ı misal alıyordu. 1971 yılında 17 yaşındayken Florya Deniz Kulübü'nde dans müziği orkestrasında solistlik yaparak profesyonel kariyerine başladı.

1974'te ilk 45'lik plağını doldurdu: "Aklımda Sen". Ardından Mehmet Teoman ve Cenk Taşkan'la hazırladıkları "Beni Benimle Bırak" ile büyük çıkış yapan güzel sanatçı ilk albümünü 1977'de yayımladı: "Bir Nefes Gibi". 1978'de Modern Folk Üçlüsü ile seslendirdiği " Dostluğa Eğlence" ile Seul Şarkı Yarışması'nda en iyi icra ödülünü aldı. "Melankoli", "Ben Sana Vurgunum", "Hatıralar" adlı şarkıları unutulmazlar arasına girdi.

Sevda ve Bir Destan Dolanır Bolu Dağı'nın şarkılarıyla adını duyuran ressam, seksenlerin ikinci yarısında çıkardığı Benim Yolum albümüyle büyük galibiyet kazandı. Albümde Yeni Türkü'den Selim Atakan'ın ve İlhan Şeşen'in bestelerine ve Murathan Mungan'in sözlerine yer veren Duru, sonra Aç Gözünü Adamım adlı bir albüm çıkardı. Nitelik anlamında Benim Yolum değin olmasa da başarılı olan çalışmadan meydana çıkan Eda-Metin Özülkü imzalı "Yaralım" şarkısı büyük beğeni topladı.

sonradan müzik eleştirmenlerinden pek olumlu yorumlar almayan çeşitli albümler yapan Duru, Sezen Aksu ve Uzay Heparı'yla yaptığı ortaklık sonucu çıkardığı kendi adını taşıyan albümle eski başarılı günlerine geri döndü. Bilhassa Yasaksa Yasak ve Uslandım Bundan Böyle gibi şarkıları çok hayranlık uyandıran Duru, son olarak Gece Saat On İki adlı albümünü yayınladı.

1979 yılında Haldun Dormen, Seyfi Dursunoğlu (Geçimsiz Virjin), Perran Kutman, Yüksel Gözen, Grup Çağdaş, Tolga Han ve Arkadaşları ile "Merhaba Müzik", 1980 yılında Haldun Dormen, Suna Pekuysal, Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Coşkun Demir'le "Ve On Yıl Geçti", 1982 yılında Haldun Dormen, Neco, Salim Dündar, Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Suna Pekuysal'la "Operetler", 1983 yılında Dominant Bostancı, Attila Özdemiroğlu, Zerrin Özer, Altan Erbulak, Sezen Aksu, Halit Kıvanç, Mehmet Ali Erbil, Onno Tunç ve Grup Çağdaş ile "Saz mı? Caz mı?", 1984 yılında Erol Evgin ve Adile Naşit'le "7'den 77'ye", 1985 yılında Egemen Bostancı, Şevket Altuğ, Başar Sabuncu, Osman İşmen, Duygu Aykal, Mehmet Teoman, Işık Halkası Aker ve Sadık Kızılağaç'la birlikte "Carmen - Kan ve Gül", 1985 yılında Nevra Serezli, Metin Serezli, Akıllı Alasya ve Metin Akpınar'la "Aşk Olsun", 1991 yılında Erol Evgin, Perran Kutman, Turhan Yükseler, Yaprak Özdemiroğlu, Haldun Dormen ve Kandermir Konduk ile birlikte "Gülümseyen Geceler", 1991 yılında Perran Kutman, Eda Özülkü, Metin Özülkü ve Tuncay Vural Dans Topluluğu'yla "Yeşilyurt Geceleri", 1992 yılında Rasim Öztekin, Demet Akbağ ve Soner Olgun'la birlikte "Müzikomedi", 1998 yılında Hakan Altıner, Nezihe Araz, Uğurkan Erez, Figen Soysal, Vefalı Kızılağaç, Cenk Taşkan, Mehmet Teoman, Yüksek Dağ Öyken, Nuri Gökakşam, Tomris Oğuzalp, Mehmet Ulay, Mehmet Birkiye, Tamer Karadağlı, Ayberk Atilla, Hakkı Neşelendirici, Demet Neva ve Özlem Çakar'la "Cahide - Bu Bir Efsane", 1999 yılında Müjdat Gezen, Nilgün Belgün, Ayşen Gruda, Levent Özdilek, Yaman Tüzcet, Settar Tanrıöver, Necdet Mahfî Ayral, Osman Gidişoğlu, Ayten Güvenç, Lale Oraloğlu, Nesrin Akkoç, Cenk Taşkan, Hakan Tok ve Osman İşmen ile birlikte "Yedi Kocalı Hürmüz", 2000 yılında da Nilgün Belgün'le "www.ask.com.tr" adlı gösterilerde oynamıştır.

Bir TV kanalında Cenk Eren'le beraber yaptıkları talk show büyük alkış aldı. Keloğlan Kara Prense Karşısında filminde ve Kibariye'nin başrolde oynadığı Çeşm-i Bülbül dizisinde rol aldı. Nükhet Duru, sanat yaşamına şimdilik 24 tane albüm, sayısız televizyon ve radyo programı, iki evlilik, çoğu aşk, bir çocuk, Film, dizi çalışmaları, sayısız konser, 8 tane müzikal, dört tane kabare sığdırdı.

Kanser tarama tanı ve çare kliniği açtı. 24 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Star tv'de başlayan ve sunuculuğunu Murat Başoğlu'nun yaptığı "Farklı Kimse Sana" programında Seyfi Dursunoğlu ve Ümit Erdim ile birlikte jüri üyeliği yapmaya başlamıştır.

13 Şubat 2020'de Hikayesi Var isminde yeni stüdyo albümü tanıtıldı ve yayınlandı. 3 Eylül 2020 ’de ikinci bölümü yayınlanan Menajerimi Ara adlı dizide misafir oyuncu olarak kendisini canlandırmıştır.

Nükhet Duru'nun hayatından kayda değer kesitlerin yer aldığı, müzikal kariyeri ve 'Hikayesi Var' düetler albümünün yaradılış sürecini anlatan 'Duru Olmak' belgeseli dijital yayın platformu Netflix'te yayınlandı. Yönetmenliğini Mu Tunç'un yaptığı belgelere dayanan tartışmaları da beraberinde getirdi.

Nükhet Duru evli mi eşleri kim oğlu Cem Masis'in babası kimdir?, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum