Norveç'ten Ukrayna'ya Leopard tank desteği , OSLO haberleri

Son Dakika OSLO haberleri: Norveç Savunma Bakanı Bjorn Arild Gram, Almanya ve ABD’nin ardından Norveç’inde Ukrayna’ya Leopard 2 muharebe tankları göndereceğini duyurdu.

Norveç'ten Ukrayna'ya Leopard tank desteği
, OSLO haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 21:17
Norveç’ten Ukrayna’ya Leopard tank desteği , OSLO haberleri, OSLO İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Norveç Savunma Bakanı Bjorn Arild Gram, Almanya ve ABD’nin ardından Norveç’inde Ukrayna’ya Leopard 2 muharebe tankları göndereceğini duyurdu.
Almanya ve ABD’nin ardından bir ülke daha Ukrayna’ya tank göndereceğini duyurdu. Norveç Savunma Bakanı Bjorn Arild Gram yaptığı açıklamada, Norveç’in Batı yardımlarının bir parçası olarak Ukrayna’ya Leopard 2 muharebe tankları göndereceğini duyurdu. Ukrayna’ya kaç tank gönderileceğini açıklamayan Gram, Norveç’in Ukrayna’ya muharebe tankı gönderilmesini desteklediğini belirterek, söz konusu tank yardımlarına Norveç’inde katılacağını açıkladı.
Öte yandan İngiltere, Challenger 2 tankları, ABD, 31 adet M1 Abrams tankı, Almanya ise 14 Leopard 2 tankını Ukrayna’ya göndereceğini açıklamıştı.
Norveç’ten Ukrayna’ya Leopard tank desteği
Norveç’ten Ukrayna’ya Leopard tank desteği
Norveç’ten Ukrayna’ya Leopard tank desteği

Detaylı bir şekilde, Norveç’ten Ukrayna’ya Leopard tank desteği , OSLO haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. OSLO ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum