Nijerya'daki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti , ABUJA haberleri

Son Dakika ABUJA haberleri: Nijerya’da bir köyde meydana gelen patlamada 27 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Nijerya'daki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti
, ABUJA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Ocak 2023 - 23:18
Nijerya’daki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti , ABUJA haberleri, ABUJA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Nijerya’da bir köyde meydana gelen patlamada 27 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Nijerya’nın Nasarawa ve Benue eyaletleri arasındaki sınırda yer alan Rukubi köyünde meydana gelen patlamada 27 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin ise yaralandığı aktarıldı. Hayatını kaybedenlerin çobanlar olduğu ifade edilerek, patlamada çok sayıda büyükbaş hayvanın da telef olduğu açıklandı.
Nasarawa polisinden Maiyaki Muhammed Baba yaptığı açıklamada, "Patlamada çok sayıda sığırla birlikte 27 kişinin öldüğünü belirledik. Pek çok kişi yaralandı ve aramalar devam ettiği için ölü sayısı artabilir" ifadelerini kullandı.
Nijerya Miyetti Allah Sığır Yetiştiricileri Derneği’nden Lawal Dano yaptığı açıklamada, patlamanın askeri hava saldırısından kaynaklandığını öne sürerek, “Bu bir hava saldırısıydı. 27 insanımızı öldürdü. Hava saldırıları gerçekleştirmek için jetlere sahip olanın yalnızca ordu olduğunu hepimiz biliyoruz ve bunun arkasında kim varsa, kapsamlı bir soruşturma ve gerekli yaptırım çağrısında bulunuyoruz" dedi.
Bomba uzmanlarının patlamanın kaynağını araştırırken, patlamanın kaynağı henüz bilinmiyor. Nijerya Hava Kuvvetleri, iddialar hakkında henüz açıklama yapmazken, geçmişte Hava Kuvvetleri’nin terör örgütleri ve çetelere karşı düzenlediği operasyonlarda yanlışlıkla sivilleri vurduğu saldırılar yaşanmıştı.

Detaylı bir şekilde, Nijerya’daki patlamada 27 kişi hayatını kaybetti , ABUJA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ABUJA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum