Nijerya'da silahlı saldırganlar 60 kişiyi kaçırdı , ABUJA haberleri

Son Dakika ABUJA haberleri: Nijerya’da Zamfara eyaletinde silahlı bir grup, Mevlid Kandili etkinliğine baskın düzenleyerek, 60 kişiyi kaçırdı.

Nijerya'da silahlı saldırganlar 60 kişiyi kaçırdı
, ABUJA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 12:57
Nijerya’da silahlı saldırganlar 60 kişiyi kaçırdı , ABUJA haberleri, ABUJA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Nijerya’da Zamfara eyaletinde silahlı bir grup, Mevlid Kandili etkinliğine baskın düzenleyerek, 60 kişiyi kaçırdı.
Nijerya’nın Zamfara eyaletinin Kaura Namoda bölgesinde silahlı saldırganlar, Mevlid Kandili etkinliğine baskın düzenledi. Görgü tanıklarına göre, motosikletli saldırganlar etrafa ateş açtıktan sonra çoğunluğu kadın olan 60 kişiyi kaçırdı. Baskında eşi kaçırılan Abdulkarim Haruna yaptığı açıklamada, “Burada her gün biri öldürülüyor ya da kaçırılıyor. Lütfen hükümet harekete geçsin ya da adaleti getirsin” dedi.
Nijerya’nın büyük bir çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu kuzey eyaletlerinde Mevlid Kandili, Kasım’ın sonuna kadar kutlanıyor.
Öte yandan, suç oranının yüksek olduğu Zamfara eyaletinin Zurmi bölgesinde Salı günü gerçekleştirilen başka bir silahlı saldırıda 19 kişi öldürülmüştü.

Detaylı bir şekilde, Nijerya’da silahlı saldırganlar 60 kişiyi kaçırdı , ABUJA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ABUJA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum