Nijer de Bayraktar TB2'lere talip oldu: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız

Nijer de Bayraktar TB2'lere talip oldu: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız, Türkiye, Nijer'e Bayraktar TB2 Siha, eğitim uçağı HÜRKUŞ ve zırhlı araçlar satma konusunda uzlaşma sağladı.

Nijer de Bayraktar TB2'lere talip oldu: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 03:43
Nijer de Bayraktar TB2'lere talip oldu: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız,

Türkiye, Nijer'e Bayraktar TB2 Siha, eğitim uçağı HÜRKUŞ ve zırhlı araçlar satma konusunda uzlaşma sağladı. Nijer'in SİHA, eğitim uçağı ve zırhlı araçları komşu ülke Mali'den gelip saldırılar düzenleyen El-Kural ve DEAŞ militanlarına aleyhinde kullanması bekleniyor.

ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNDE SAVUNMA SANAYİ İHALELERİ DE GÜNDEME GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Nijer Cumhurbaşkanı Muhammed Bazum ile telefonda yaptığı görüşmede bu ülke ile yapılan savunma sanayi ihaleleri de gündeme geldi.

ERDOĞAN: TB2 SİHA'LAR SAYESİNDE ASKERİ KAPASİTENİZ ARTACAK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından önceki gün yapılan açıklamada, laf konusu görüşmede, Türkiye-Nijer ilişkileri ve bölgesel konular ele alındığı belirtilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Nijer'in Türkiye'den arz edeceği TB2 SİHA, HÜRKUŞ ve zırhlı araçların bu ülkenin askeri ve güvenlik kuvvetlerinin kapasitelerini artıracağını dile getirdiği aktarılmıştı.

YETKİLİLER SATIN ALMA PLANINI TEYİT ETTİ

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan Nijerli yetkililer, bu ülkenin Türkiye'den SİHA, eğitim uçağı ve zırhlı vasıta satın alma planlarını tasdik etti. Yetkililerin "DEAŞ ve El Kaide gibi terör örgütlerini Türk SİHA'larıyla vuracağız" çıkışında bulundukları öğrenildi.

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Nijer de Bayraktar TB2'lere talip oldu: DEAŞ ve El Kaide gibi örgütleri Türk SİHA'larıyla vuracağız, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum