evde masajmasaj istanbul

Nevşehir'deki kazada yaralı sayısı 40'a yükseldi

Nevşehir'deki kazada yaralı sayısı 40'a yükseldi, Gülşehir-Hacıbektaş karayolu 10.

Nevşehir'deki kazada yaralı sayısı 40'a yükseldi
Editör: 15Haber
13 Ekim 2021 - 23:56
Nevşehir'deki kazada yaralı sayısı 40'a yükseldi,

Gülşehir-Hacıbektaş karayolu 10. kilometrede arıza yapan ve yol kenarında bekleyen 50 SG 031 plakalı otobüse 50 EP 100 plakalı cazibeli arkadan çarptı. Kaza sonrası kontrolden çıkan albenili karşı şeride savruldu. O sırada Nevşehir istikametine gelen çekiciye çarpmamak için ani fren yapan 50 SP 031 plakalı otobüse, arkasındaki 50 AAK 817 plakalı otobüs çarptı. 1 otobüsün devrildiği kazada yaralılar, durum yerine gelen ambulanslarla hastanelere kaldırılarak çare altına alındı.

"Gençlerimize ve Nevşehirimize geçmiş olsun"

Hastanede yaralıları ziyaret eden Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel yaptığı açıklamada, "Tüm gençlerimize ve Nevşehirimize geçmiş olsun. 11 Ekim'de başlayan 'Gençlik Buluşması' dahilinde 81 ilden ilimize gelen 162 gencimizi ağırlıyoruz. Bu program çerçevesinde gelen gençleri ilimizin öbür bölgelerini gezdiriyorduk. Bugünkü program dahilinde Hacıbektaş ilçesini gezmeye gitmişlerdi. Hacıbektaş gezisini tamamlayıp Nevşehir'e dönüş yolunda daha önceden Gülşehir'den Hacıbektaş istikametine bu vesileyle bir aracın arızalanması ve ona müdahale eden çekicinin durum uygun bulunması ve tekrar tesadüfen fazla ilginç bir şekilde Hacıbektaş yönüne dışarı giden ikinci bir çekicinin arıza yapan araca çarparak aleyhinde şeride geçiyor. sonra Hacıbektaş istikametinden ilimiz istikametine gelen otobüslerin önüne çıkıyor. Öğrencilerimizi içeren otobüslerden ilki bu çekiciye çarpmamak için fren yapıyor. Arkasında gelen ikinci otobüs de birinci otobüse çarparak bağlı yatıyor. Fazla şükür ancak kazananın basit sıyrık ve yaralarla geçirilmiş olması bizim için büyük bir avuntu. Toplamda 39 tane öğrencimiz ayaktan olmak suretiyle 1 öğrencimiz de kolunda kırık var. Ona da gerekli müdahaleler edildi. Gençlerimiz, Nevşehir Devlet Hastanesi ve öteki iki hastanede ayakta tedavi oluyorlar. Birazcık önce ziyaret ettim, fazla şükür durumları iyi. Bununla geçmiş olsun. Bizim için bilhassa gelen ağırlamaktan kibir duyduğumuz, mutlu olduğumuz çocuklarımızın böyle bir kazaya karışması hepimizi içten üzdü. Ama mutluyuz ancak fena sonuçlanmadı, ayakta tedavi edilerek taburcu olacaklar inşallah" diye konuştu.

Asım Çapacı

Nevşehir'deki kazada yaralı sayısı 40'a yükseldi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum