Nemrut Dağı'nda kar yağışı başladı , ADIYAMAN haberleri

Son Dakika ADIYAMAN haberleri: Adıyaman’ın Kahta ilçesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı.

Nemrut Dağı'nda kar yağışı başladı
, ADIYAMAN haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 12:07
Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı , ADIYAMAN haberleri, ADIYAMAN İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Adıyaman’ın Kahta ilçesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı.
Güneşin doğuşunun ve batışının en güzel izlendiği yer olarak bilinen Adıyaman’daki Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı. Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan ve 2 bin 206 metre rakımlı Kommagene Krallığına ait 50 metre yüksekliğinde, 150 metre çapındaki tümülüs, dev heykellerin bulunduğu Nemrut Dağı beyaz örtüyle kaplandı. Dün akşamdan itibaren başlayan kar yağışı ile bu sezon son misafirlerini ağırlayan Nemrut Dağı’nda kar kalınlığının 2 ile 4 santimetre arasında değiştiği öğrenildi.
Sezona kadar güneşin ve batışını izlemek için insanların ilgi gösterdiği Nemrut Dağı zirvesi, bu kez ise karın yağışı haberini alan ve fotoğraf çekilmek isteyen insanların ziyaretçilerin ilgisini gördü.
Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı
Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı
Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı

Detaylı bir şekilde, Nemrut Dağı’nda kar yağışı başladı , ADIYAMAN haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. ADIYAMAN ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum