evde masajmasaj istanbul

Nar ekşisi dolu konteynerde 1 milyon 200 bin adet uyuşturucu hap yakalandı

İskenderun Emniyet Birimlerine gelen ihbar Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile paylaşıldı.

Nar ekşisi dolu konteynerde 1 milyon 200 bin adet uyuşturucu hap yakalandı
Editör: 15Haber
08 Ekim 2021 - 15:04

İskenderun Emniyet Birimlerine gelen ihbar Hatay Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile paylaşıldı. Edinilen bilgiye göre, söz konusu ihbardaki bilgilerin değerlendirilmesi için Ticaret Bakanlığı İstihbarat Bilgi Sistemi, NCTS (Yeni Bilgisayarlı Transit Sistemi) ile Liman ve Konteyner Takip Sistemleri kullanılarak araştırma yürütüldü. Elde edilen bulgular sonucunda İskenderun Limanı'nda nar ekşisi yükü ile bekletilen bir konteyner kararsız bulundu.

Ilk Önce tehlikeli olarak değerlendirilen konteyner,-ray taramasına sevk edildi. Burada konteynerin içerisindeki nar ekşisi şişelerinde şüpheli yoğunluk bulunduğu saptandı. Arama hangarına alınarak açılan konteynerdeki plastik nar ekşisi şişeleri içerisine konulmuş balonlarda yüz binlerce uyuşturucu ilaç gizlendiği saptama edildiği bilgisine ulaşıldı.

“200 kilo ağırlığında, 1 milyon 200 bin adet captagon cinsi uyuşturucu ilaç”

Edinilen bilgiye göre, laf konusu konteynerde güvenlik ve muhafaza birimlerinin katılımıyla gerçekleştirilen aramalarda toplam 200 kilo ağırlığında, 1 milyon 200 bin adet captagon cinsi uyuşturucu ilaç ele geçirildiği öğrenildi.
Ele geçirilen uyuşturucu ile bağlantılı olduğu belirlenen tanıdık olmayan uyruklu iki şahıs hakkında adli tahkikat başlatıldığı öğrenildi.

Oğuzhan Halil Özbek - Hidayet Türkyılmaz
 

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum