Naci Görür'den Van'daki deprem hareketliliğiyle ilgili açıklama

Naci Görür'den Van'daki deprem hareketliliğiyle ilgili açıklama, Gündem Haberleri.

Naci Görür'den Van'daki deprem hareketliliğiyle ilgili açıklama
Editör: 15Haber
23 Haziran 2022 - 00:45
Naci Görür'den Van'daki deprem hareketliliğiyle ilgili açıklama, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Van ’da son 10 günde zelzele hareketliliği yaşandı. 12 Haziran tarihinde Van ’ın Tusba ilçesi merkezli 5.0 büyüklüğünde bir zelzele meydana geldi. Çevre illerden hissedilen deprem, yerin 18.89 kilometre altında yaşandı.

O tarihten bugüne Van ’da artçı depremler devam ederken, son olarak dün saat 14.07 ’de 3.5 büyüklüğünde, saat 17.00 ’dan sonra da 2.3 ve 3.0 büyüklüklerinde depremler meydana geldi. Bugün ise minik şiddette depremler Van ’da devam etti.

“BÖYLECE ENDİŞE VERİCİ BULMUYORUM”

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Van ’daki depremlere ilişkin sorular üzerine sosyal ağ hesabından açıklamada bulundu.

Görür, “Van bölgesindeki arkadaşlara sesleniyorum. Bu bölgedeki Van, Erciş ve Hasan Timur Fay zonlarında ufak minik depremler oluyor. Bölgenin K-G sıkışmasına alt olarak gelişen bu minik depremleri öyle üzüntü verici bulmuyorum” ifadelerini paylaştı.

Naci Görür'den Van'daki deprem hareketliliğiyle ilgili açıklama, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Naci Görür'den Van'daki deprem hareketliliğiyle ilgili açıklama haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum