MYP Lideri Yılmaz: "3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak"

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Suriye'nin yaklaşık 3 yıl sonra Türkiye'nin bir eyaleti olacağını söyledi. Türkiye tüm bunlara hazır olmalıdır” dedi. Yılmaz, Yunanistan'ın Türkiye'ye askeri müdahalede bulunacağını da söyledi.

MYP Lideri Yılmaz: "3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak"
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 23:29
MYP Lideri Yılmaz: “3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak”, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Suriye'nin yaklaşık 3 yıl sonra Türkiye'nin bir eyaleti olacağını söyledi. Türkiye tüm bunlara hazır olmalıdır” dedi. Yılmaz, Yunanistan'ın Türkiye'ye askeri müdahalede bulunacağını da söyledi.
MYP lideri Ahmet Reyiz Yılmaz gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki günlerde Suriye'de önemli gelişmeler olacağını belirten Yılmaz, "Birincisini Türkiye kaybedecek ama kısa bir süre sonra, birkaç yıl, yaklaşık 3 yıl sonra Suriye'nin tamamı Türk eyaleti olacak. Türkiye tüm bunlara hazır olmalıdır” dedi.
Yunanistan'ın Türkiye'ye askeri müdahalede bulunacağını ifade eden Yılmaz, "Suriye'deki bu gelişmeler tek başına ilerlemeyecek. Bu arada Yunanistan yakında ülkemize karşı askeri harekat yapacak. Türkiye tüm bunlarla ilgilenirken aynı zamanda Ermenilere karşı da savaşacaktır. Kısacası kısa vadede ülkemizi sıcak günler beklese bile, gelecekte çok parlak ve güçlü günler ülkemizin ve milletimizin zaferine vesile olacaktır. İnsanlarımız bu zor günleri atlattığında kendilerini ve Türk dünyasını daha güzel günlere taşıyacaktır. Son derece önemli bir dönüm noktasındayız. Ciddi hatalar yapmadan savunma uçak filosunu güçlendirerek askeri sanayimizi çok güçlü hale getirmeliyiz” dedi.
Muhalefetin ve hükümetin ülkenin iyiliği için birleşmesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Ülkemizin zor günler geçirdiği bu dönemde iç politikada savaş dilinden kaçınılmalıdır. Muhalefet ve hükümet, ülkenin çıkarları konusunda ortak bir noktada anlaşabilmelidir” dedi.
MYP Lideri Yılmaz: “3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak”

Detaylı bir şekilde, MYP Lideri Yılmaz: “3 yıl gibi bir süre sonra Suriye Türk vilayeti olacak” başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum