Müslüme 'yi bulmak için ekipler, her yolu deniyor

Müslüme ’yi bulmak için ekipler, her yolu deniyor, Alınan bilgiye göre, konargöçer hayat sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya'nın Bozkır bölgesinden kışı geçirmek için Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi. Burada 10 Kasım'da çadır kuran 7 çocuklu Mehmet.

Müslüme 'yi bulmak için ekipler, her yolu deniyor
Editör: Derya Demir
18 Kasım 2021 - 18:47
Müslüme ’yi bulmak için ekipler, her yolu deniyor,

Alınan bilgiye göre, konargöçer hayat sürdüren Sarıkeçili Yörükler, Konya'nın Bozkır bölgesinden kışı geçirmek için Mersin'in Gülnar ilçesi Yanışlı bölgesine geldi.

Burada 10 Kasım'da çadır kuran 7 çocuklu Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 2,5 yaşındaki kızları Müslüme, aynı gün saat 17.00 sırlarında bisikletiyle oynarken ortadan kayboldu. Aile ve çevredekilerin yaptığı aramada bulunamayan ufak kız için haber verilmesi üstüne jandarma, itfaiye, belediyeler ve AFAD'a bağlı ekipler bölgeye sevk edildi.

Bölgede süren arama çalışmalarında 9'uncu güne girildi. 200 kişiden oluşan profesyonel ekip, iz takip ve kokuya duyarlı köpekler ile birlikte vadi, orman ve dağlık alanda arama çalışmasını bugün de sürdürdü. Mersin ve Adana'dan gelen AFAD ekipleri bugün Babadıl Deresi ve çevresindeki makilik alanda arama faaliyeti yürüttü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na emrindeki ekiplerde hem drone ve iz peşine düşüp takip köpeği ile egzersiz yaptı keza de halatla yamaçlardan indi. Bütün zorlu koşullara karşın ekipler âmâ noktada kalan mağaraların bulunduğu bölgede detaylı arama yaptı.

Halil İbrahim Varlı - Hüseyin Yıldız
 

Müslüme ’yi bulmak için ekipler, her yolu deniyor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum