Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş

Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş, Karaman'dan kış mevsimini geçmek için 10 Kasım'da Gülnar ilçesi 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi'ne gelen 7 çocuklu Yağal ailesinin 6'ncı çocuğu Müslüme, saat 17..

Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş
Editör: 15Haber
25 Kasım 2021 - 10:12
Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş,

Karaman'dan kış mevsimini geçmek için 10 Kasım'da Gülnar ilçesi 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi'ne gelen 7 çocuklu Yağal ailesinin 6'ncı çocuğu Müslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan kayboldu. En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen Müslüme'yi bulamayan ailesinin takviye çağrısı üstüne bölgeye jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sıhhat ekipleri sevk edildi. Arama çalışmalarının 10'uncu gününde Müslüme'den acı haber geldi.

Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre uzaklıktaki Karaağaç mevkisinde, çalılıkların arasında Müslüme'nin cansız bedeni bulundu. Müslüme'nin cesedi, Gülnar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da otopsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Birimi'ne götürüldü. Burada yapılan otopsinin gerisinde Müslüme'nin cenazesi, memleketi Karaman'da toprağa verildi.

Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş

ANNE YAĞAL: NIÇIN TUTUKLANDI, BİLMİYORUM

Müslüme'nin cesedinin bulunduğu gün jandarma ekipleri, annesi Selvi, babası Mehmet, dedesi Hasan Yağal, anneannesi, babaannesi, kardeşleri ve halasının da aralarında olduğu 9 yakınını gözaltına aldı. Anneanne Yağal, gece ifadesinin alınmasının arkasından bağımsızlık bırakıldı. Güvenilmez sıfatıyla gözaltında ve karakolda 3 gece geçiren şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının arkasından 22 Kasım'da adliyeye sevk edildi. Müslüme'nin ölümünde 'şüpheli' sıfatıyla sevk işlemi yapılan dede Hasan Yağal, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, 7 aile üyesi ise savcılıkça hür bırakıldı. Hasan Yağal'ın, küçük kızın bulunması için AKUT'a ait dronla yapılan arama çalışmalarını monitörden izleyerek, peşine düşüp takip ettiği ortaya çıktı. Bu süreçte basın mensuplarına tanımlama da yapan Hasan Yağal, "O günden beri sağ olsun devletimiz, var gücüyle arıyor fakat yok. Çocuk fazla hareketliydi, fazla akıllıydı" demişti. Yanışlı Mahallesi'ndeki çadırlarına dönen aile üyeleri ise iddialarla ilgili konuşmak istemedi. Anne Selvi Yağal, "Kayınpederim niçin tutuklandı, bilmiyorum" dedi.

Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuşTutuklanan dede, drone ile arama çalışmalarını böyle izlemiş

İLK GECE HİSSEDİLEN SICAKLIK 11 DERECE

Orman alanında, belden aşağısı çıplak yer alan Müslüme'nin niçin ve nasıl öldüğü konusundaki sır perdesi ise hemen şimdi aralanamadı. Olay uygun yapılan incelemede, Müslüme'nin vücudunda öldürücü travmatik lezyon görülmediği oysa cesedinin üstünde larvalar oluştuğu belirtildi. Müslüme'nin kaybolduğu 10 Kasım'ı 11 Kasım'a bağlayan gece, bölgede saatte 50 kilometre hızla esen rüzgar olduğu, hissedilen sıcaklığın da 11 dereceye düştüğü kaydedildi.

Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş

"3 YAŞINDAKİ ÇOCUK İÇİN BU, OLASI DEĞİL"

Süreci değerlendiren ÇÜ Tıp Fakültesi Adli Tıp Belli Başlı Bilim Dalı'ndan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, 3 yaşındaki çocuğun, 11 derece sıcaklıkta ormanda korumasız 1 gece bile geçirmesinin muhtemel olmadığını belirterek, şunları söyledi: "İnsan karoser sıcaklığı 36-37 derecedir. 32-35 derecenin arasında hipodermiye girer. Gövde ısısı 28 derecenin altına fikir kalp, sinir sistemi ve öteki organlar sağlıklı bir şekilde çalışamaz. Hipotermi tedavi edilmezse yürek ve dolaşım sistemi iflas eder ve ölümle sonuçlanır. 11 derece hissedilen hava koşullarında kendini koruması muhtemel olmayan 3 yaşındaki çocuk, altına ıslatmışsa daha seri hipotermiye girer. 3 yaşındaki çocuğun bu koşullarda dağda 10 gece geçirmesini bırakın, 1-2 gece bile yaşaması öyle mümkün değildir. 24 saat içinde hayatını kaybeder. Yetişkin bir insan bu koşullarda kendini soğuktan gözetmek için uğraş gösterir ama 3 yaşındaki bir çocuk için bu mümkün değil. Vücudunda darp ve bere izi yoksa ve larvalar da oluşmuşsa kaybolduktan en erken 24 saat içinde ölmüştür. Alt belirlenmiş bir şey bildirmek için adli otopsi raporundaki bulguları bilmem lüzum."

Demirören Haber Ajansı / Bekir Karakoca - Son Dakika Haberleri

Müslüme'nin ölümüyle ilgili kahreden detaylar ortaya çıktı! Cansız bedeninin üzerinde larvalar oluşmuş, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum