Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe'yi dualarla tavaf etti , MEKKE haberleri

Son Dakika MEKKE haberleri: Mekke’de yüzlerce Müslüman, umre ibadetini yerine getirirken şiddetli yağışa aldırış etmeden Kabe’yi dualar eşliğinde tavaf etti.

Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe'yi dualarla tavaf etti
, MEKKE haberleri
Editör: Derya Demir
24 Kasım 2022 - 23:32
Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe’yi dualarla tavaf etti , MEKKE haberleri, MEKKE İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Mekke’de yüzlerce Müslüman, umre ibadetini yerine getirirken şiddetli yağışa aldırış etmeden Kabe’yi dualar eşliğinde tavaf etti.

Suudi Arabistan’ın batısında şiddetli yağışlar hayatı durma noktasına getirirken, Mekke’de de olumsuz hava koşulları etkili oldu. Kabe’de bir araya gelen yüzlerce Müslüman ise, sağanak yağışa aldırmadan umre ibadetlerini gerçekleştirdi. Çok sayıda kişinin Kabe’yi tavaf ettiği o anlarda birçok mümin de şiddetli yağış altında namaz kıldı.

Sel felaketinde 2 kişi hayatını kaybetmişti
Cidde kentinde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’nda bazı uçuşlar olumsuz hava koşulları nedeniyle askıya alınırken, güvenlik gerekçesiyle Kral Abdülaziz Üniversitesi de dahil olmak üzere eğitim ve öğretime ara verilmişti. Yetkililer, şu ana kadar sel felaketinde 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayarak, halka gerekli olmadıkça dışarı çıkmamaları çağrısında bulunmuştu. Onlarca araç, ev ve iş yerinin sular altında kaldığı Cidde’de bazı araçlar sel sularında sürüklenmişti. Sivil savunma ekipleri, araçlarında mahsur kalan çok sayıda kişiyi kurtarmıştı.
Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe’yi dualarla tavaf etti
Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe’yi dualarla tavaf etti
Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe’yi dualarla tavaf etti
Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe’yi dualarla tavaf etti

Detaylı bir şekilde, Müslümanlar, şiddetli yağışa aldırmadan Kabe’yi dualarla tavaf etti , MEKKE haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MEKKE ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum