Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM'ye sunuldu

Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM'ye sunuldu, Gündem Haberleri.

Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM'ye sunuldu
Editör: 15Haber
23 Mayıs 2022 - 19:20
Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM'ye sunuldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

65 milletvekilinin imzasıyla getirilen kanun teklifi TBMM Başkanlığı ’na sunuldu. Önerge, 31 maddeden oluşuyor.

Kanun teklifiyle, musilaj sorununa ilişkin adım atılarak, denizi kirleten deniz araçlarına, denize kıyı tesislere ve denize atık boşaltan tesislere bir takım mecburiyet ve yaptırımlar getiriliyor.

CEZALAR ARTIYOR

Mevcut cezaların bir kısmı arttırılıyor, arıtılmış atık suyu tekrar kullanan kuruluşlara avantajlar sağlanıyor. Belediyelerin atık geri kazanım tesisi kurmaları amaçlanıyor.
Bina yüksekliklerinin özgürlük olarak belirlenemeyeceği dair sanayi alanları, ibadethane alanları ve tarımsal amaçlı silo yapıları için istisna getiriliyor.

Inşa denetleme firmalarına bahşedilen cezalarda ve bunlara sebep olan fiillerde düzenleme yapılıyor.

Binalarda Kimlik Sertifikası uygulaması başlayacak. DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen baraj, gölet ve diğer depolama tesislerinin niyet oranlarının Cumhurbaşkanı tarafından belirlenmesi öngörülüyor. İHA

Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM'ye sunuldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Müsilajla mücadelede yeni adım! TBMM'ye sunuldu haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum