Muratpaşa Belediyesi maaşları TÜFE'ye endeksledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaklaşık 2 bin 200 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesinin imza töreninde yaptığı konuşmada, "Ücretleri tüketici fiyat endeksine, kısaca TÜFE'ye endeksleyen az sayıdaki sözleşmeden birine imza attık" dedi.

Muratpaşa Belediyesi maaşları TÜFE'ye endeksledi
Editör: 15Haber
06 Ağustos 2022 - 11:55
Muratpaşa Belediyesi maaşları TÜFE’ye endeksledi, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yaklaşık 2 bin 200 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesinin imza töreninde yaptığı konuşmada, "Ücretleri tüketici fiyat endeksine, kısaca TÜFE'ye endeksleyen az sayıdaki sözleşmeden birine imza attık" dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin yaklaşık 2.200 çalışanının katıldığı toplu görüşmeler tamamlandı. Sendika Belediye-İş ile yapılan görüşmelerin ardından Belediye Başkanı Ümit Uysal ile şube başkanı Mehmet Mercan arasında 2022-2024 yıllarını kapsayan sözleşme imzalandı.
Şube Başkanı Mercan, “Toplu sözleşme çalışma arkadaşlarımıza, sendikamıza ve emeği geçen herkese hayırlı olsun. Görüşmelerin çok iyi geçtiğini ifade eden Mehmet Mercan, "Önümüzdeki süreçte inşallah başkanımız Ümit Uysal ile belediyemizin imkanları dahilinde, birlik ve beraberlik içinde çalışmak için yapılması gereken her şeyi elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışacağız. dayanışma."

Ücretler TÜFE'ye endekslenir
Başkan Uysal, görüşmelere katılan herkese teşekkür etti. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile bir sentez yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Uysal, “Amacımız, gelişen ekonomik koşullarda bütçe imkânları çerçevesinde işçilerimizi mümkün olan en iyi şekilde koruyacak noktayı kesintiye uğratmadan bulmaktı. toplum servisleri. Şimdi imzaladığımız sözleşme ile bunu başardık” dedi. Başkan Uysal konuşmasına devam ederek, "Akdeniz bölgesinde asgari ücretle eleman çalıştıran ve göreli olarak ücret ödeyen müteahhitlik firmalarının bazı hizmetlerini sunan belediyeler hariç, Akdeniz bölgesinde en yüksek maaşı ödeyen belediyeyiz. kendi çalışanlarına yüksek maaşlar. Kalp çok daha fazlasını vermek ister. Ama reel enflasyonun %200 olduğu bir ülkede kamu idaresi ya da memur olmak çok zor. Tüm bu avantajlar bilançosunu dikkate alarak hareket etmek çok zor. Ancak bunu mümkün olduğunca gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca ücretleri tüketici fiyat endeksine, kısaca TÜFE'ye endeksleyen birkaç sözleşmeden birine imza atmış bulunmaktayız. En iyi dileklerimle."
Muratpaşa belediyesinde 2 yıl süreyle uygulanacak toplu iş sözleşmesi ile tatil ikramiyesi, yol ve çocuk yardımı ve muhtelif hizmet dalları için ödenen ödenekler hariç en düşük maaş 7 bin TL oldu.
Muratpaşa Belediyesi maaşları TÜFE’ye endeksledi

Detaylı bir şekilde, Muratpaşa Belediyesi maaşları TÜFE’ye endeksledi başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum