Muharrem İnce'den 100 maddelik rapor

Muharrem İnce'den 100 maddelik rapor, Gündem Haberleri.

Muharrem İnce'den 100 maddelik rapor
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 14:11
Muharrem İnce'den 100 maddelik rapor, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Her Yerde Rahat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ’ı ziyaret etti. Takriben bir saat süren görüşmenin arkasında ikili ortak basın toplantısı düzenledi.

YANILDIĞIMIZ YERLERİ BİRLİKTE DÜZELTELİM

Bitkisel ve hayvansal imal, et, süt, tarla, su, otlak ve sera konularını içeren önerilerden oluşan 100 maddelik bir rapor hazırladıklarını belirten Muharrem İnce, şunları söyledi:

– Türkiye ’de seçime girme hakkı elde etmiş bütün siyasi parti genel başkanlarına mektup yazdık. Biz size görüşlerimizi açıklamak istiyoruz. Bunlar mutlak doğrular değildir. Tartışmaya açıktır. Yanıldığımız yerleri birlikte düzeltelim.

– Lakin bu sorunu birlikte çözelim. Bütün siyasi genel başkanlarından randevu istedik. bu vesileyle Sayın Fatih Erbakan kabul etti. Görüşlerimizi kendilerine sunduk. Mutlaka değerlendireceklerdir. Bizi kabul ettikleri için kendilerine fazla teşekkür ediyorum.

EKONOMİK MODELİN DEĞİŞMESİ LAZIM

Yeniden Huzur Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tüm çalışmalarında ve konuşmalarında birinci gündem maddesi olarak ekonomiye tartı verdiklerini kaydetti ve şunları söyledi:

– Üretim ve yeterli düzeyde ihracat olmayınca dövize istek artıyor. Bu talep dövizi yükseltiyor. Kaynak ihtiyacınızı durmadan yüksek faizli, kısa vadeli dış borçla karşılayınca 12 aydan kısa sürede ödemeniz gereken dış borç miktarı 200 milyar dolara dayanıyor. Döviz yükseldikçe enflasyon patlıyor. aynı zamanda döviz yükselince korumalı mevduat nedeniyle yeni bir sistem kur. Bu sefer Hazine de patlıyor. Tam bir sıkışmışlık hali, bütün bir çıkmaz cadde.

– Bunun için iktidar yetkilileri için 1 milyar dolar bile son derece yaşamsal öneme sahip. yıllarca söylediğimiz borç, faiz, beton, çimento, zam, vergi ekonomisinin, üretimsizliğin, ihracatsızlığın maalesef acı bir sonunu yaşıyoruz. Idareli modelin değişmesi, üretim, istihdam, ihracat odaklı bir modele geçilmesi ve bunun kaynağının finansmanın da borçla, zamla değil, mutlaka ulusal kaynak paketleriyle, denk bütçeyle israfın önlenmesiyle gerçekleştirilmesi lüzumlu. Sayın Muharrem İnce ’ye heyetine ziyaretlerinden ve bizlerle paylaştıkları değerli çalışmalarından nedeniyle teşekkür ediyorum.

İNCE: YARGININ DURUMUNU TARTIŞMAMIZ LAZIM

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yargıtay ’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararını açıklamasıyla ilgili ise şu yorumu yaptı:

– Yargının durumunu tartışmamız gerekli. Adalet tarafsızlığını yitirmiştir. Sizin yargınıza güvenmezse kimse gelmez. Konu Canan Kaftancıoğlu meselesinin fazla ötesindedir, yargının durumu ile ilgilidir. Kantarın ayarını bozdular. Yargının durumunu tartışmadan Türkiye ’de ekonominin düzelmesi mümkün değildir. Adalet, hak karın doyurur. Ben bu olayı yargının durumu üzerinden değerlendirmenin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum açıklamasında bulundu. (DHA)

Muharrem İnce'den 100 maddelik rapor, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum