Muğla'da can dostlar için 'Acil Müdahale Aracı' devrede , MUĞLA haberleri

Son Dakika MUĞLA haberleri: Muğla Büyükşehir Belediyesi Acil Müdahale aracı can dostlar için Geçici Hayvan Bakımevi’nde hizmete başladı.

Muğla'da can dostlar için 'Acil Müdahale Aracı' devrede
, MUĞLA haberleri
Editör: Derya Demir
25 Kasım 2022 - 14:47
Muğla’da can dostlar için ’Acil Müdahale Aracı’ devrede , MUĞLA haberleri, MUĞLA İlinin anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Muğla Büyükşehir Belediyesi Acil Müdahale aracı can dostlar için Geçici Hayvan Bakımevi’nde hizmete başladı.

Türkiye’nin en geniş çerçeveli Geçici Hayvan Bakımevi’ni Muğla’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde kullanılmak üzere iç donanımında açılır- kapanır muayene masası, serum askısı, ilaç-malzeme dolabı, hayvan taşıma rampası, seyyar taşıma sedyesi, lavabo ve 4 adet kafes bulunan Acil Müdahale aracını hizmete sundu. Acil Müdahale Aracı sahipsiz sokak hayvanlarının acil durumlarda ilk müdahalesinin yerinde yapılabilmesi için tasarlandı ve Geçici Hayvan Bakımevi’nde hizmete başladı. Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirilen candostlar 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde tedavi, kısırlaştırma, küpeleme, kayıt altına alma, iç-dış parazit uygulamaları ve aşı uygulamaları gibi işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından alındıkları ortama geri bırakılıyor.

Doğal yaşam alanları ile Türkiye’nin en donanımlı barınaklarından biri olan, ilk kabul ünitesi, yavrulu anne bakım ünitesi, karantina ünitesi, muayene ünitesi, ameliyathane ünitesi, müşahede ünitesi, kedi üniteleri, açık-kapalı kafesler ve doğal yaşam park alanları ile can dostlar düşünülerek tasarlanan Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde bugüne kadar 34 bin 778 tedavi, 969 cerrahi müdahale, 18 bin 362 kısırlaştırma işlemi gerçekleştirildi. 2 bin 698 can dost sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu. Geçici Hayvan Bakımevi’ni bugüne kadar 18 bin 43 vatandaş ziyaret etti.
Muğla’da can dostlar için ’Acil Müdahale Aracı’ devrede
Muğla’da can dostlar için ’Acil Müdahale Aracı’ devrede
Muğla’da can dostlar için ’Acil Müdahale Aracı’ devrede
Muğla’da can dostlar için ’Acil Müdahale Aracı’ devrede

Detaylı bir şekilde, Muğla’da can dostlar için ’Acil Müdahale Aracı’ devrede , MUĞLA haberleri başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. MUĞLA ilinde olan haber gibi, benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz. Ayrıca Yerel Haberler sayfasını kontrol edebilirsiniz. Tüm illeri ayırarak okuya bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum