evde masajmasaj istanbul

MSB'den harp okulları mülakatı açıklaması

MSB, bazı internet sitelerinde bulunan asılsız iddialara ilişkin izah etme yapma gereği duyulduğuna uyarı çekerek "Ulusal Savuma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay MYO'na askeri öğrenci seçim süreçlerinde her yıl sıradan 32 mülakat komisyonu kurulmakta ve bu komisyonlarda yedek.

MSB'den harp okulları mülakatı açıklaması
Editör: 15Haber
11 Ekim 2021 - 15:08

MSB, bazı internet sitelerinde bulunan asılsız iddialara ilişkin izah etme yapma gereği duyulduğuna uyarı çekerek "Ulusal Savuma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay MYO'na askeri öğrenci seçim süreçlerinde her yıl sıradan 32 mülakat komisyonu kurulmakta ve bu komisyonlarda yedeklerle birlikte ortalama 200 birey ödev yapmaktadır. Her komite biri başkan almak üzere beş üyeden oluşmaktadır.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan askeri darbe girişimi ardından yapılan düzenlemeler çerçevesinde, zorunlu emniyet soruşturmaları yapılarak emekli subaylar ve astsubaylar ile öteki ulus personeline askeri öğrenci alım komisyonlarında tayin verilmiştir. Her komisyonda maksimum bir emekli personele tahsis verilmiştir.

2018 yılından itibaren askeri öğrenci tercih komisyonlarında devir alan emekli personel ve öteki kurumlar personeli sayısı ahenkli olarak azaltılmış, 31/12/2020 tarihinden daha sonra yapılan askeri öğrenci seçimlerinde emekli personele atama verilmesi uygulamasına son verilmiştir" açıklamasını yaptı.

Haberde adı geçen ve SADAT Kurucusu olduğu iddia edilen emekli personel Gürcan Onat'a, ilgili düzenlemeler çerçevesinde, sadece 2017 ve 2018 yıllarında yapılan askeri öğrenci seçim alımlarında atama verildiğine, 2019, 2020 ve 2021 yılı askeri öğrenci tercih komisyonlarında ise görev verilmediğine uyarı çekilerek şöyle denildi:

"Askeri öğrenci tercih alımlarında atama bölge 200 kişiden sadece birisi olan, bu komisyonlarda sadece 2 yıl atama yapan ve ardından kendisine görev verilmeyen Gürcan Onat üzerinden “Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı” başlığı ile yapılan haberler gerçeklikten uzaktır ve Ulusal Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Ulusal Savunma Üniversitesini yıpratmaktan başka hiçbir niyet taşımamaktadır. Kanun ve Yönetmeliklerle sınırları çizilen görüşme komisyonları ile ilgili olumsuz kavrama oluşturmaya yönelik asılsız iddialarla ilgili yasal süreç başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum