MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu

MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu, Gündem Haberleri.

MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu
Editör: 15Haber
13 Mayıs 2022 - 21:42
MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ulusal Savunma Bakanlığı göre yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

* Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 13 Mayıs 2022 tarihinde teröristler göre önceden yerleştirilen EYP ’nin patlaması sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler şehit olmuş, 3 kahraman tabanca arkadaşımız da yaralanmıştır.

* Yaralı Var personelimiz anında hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah ’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve tahammül, yaralılarımıza da ivedi şifalar dileriz.

ŞEHİT ATEŞİ GÜMÜŞHANE ’YE DÜŞTÜ

Pençe-Kilit Operasyonu ’nda Kuzey Irak ’ta araziye yerleştirilen EYP ’nin infilak etmesi sonucunda Hakkari 41. Komando Tugayı ’na ast Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler (24) şehit oldu.

Şehidin acı haberi Kelkit ilçesi Başpınar köyünde yalnız yaşamış 52 yaşındaki annesi Ayfer Güler ’e Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Jandarma Komutanı Albay İsmail Gökçek ve İl Güvenlik Müdürü Celal Tasci göre verildi.

Şehit Güler ’in babası Ahmet Güler ’in 2000 yılında hayatını kaybettiği, annesi Ayfer Güler ’in Kelkit ilçesi Başpınar köyünde kimsesiz ikamet ettiği ve 2 kız kardeşi bulunan şehidin evin tek erkek çocuğu olduğu öğrenildi. (İHA)

MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum