evde masajmasaj istanbul

Modifiye tutkunu sürücüler cezadan kaçamadı

İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri Atakum ilçesi Karayolları Kavşağı üstünde modifiyeli, mübalağa egzozlu ve orijinali ile oynanmış araçlar üzerinde teftiş yaptı.

Modifiye tutkunu sürücüler cezadan kaçamadı
Editör: 15Haber
05 Ekim 2021 - 16:57

İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri Atakum ilçesi Karayolları Kavşağı üstünde modifiyeli, mübalağa egzozlu ve orijinali ile oynanmış araçlar üzerinde teftiş yaptı. Yapılan uygulamada kaide dışı modifiye, ön sırça filmi, abartı egzoz, yanlış aydınlatma, kaide dışı teknik nitelik değişimi ve ses kontrolü yapıldı. Uygulamada hem trafik kurallarını ihlal eden öteki sürücülere de cinayet yazıldı. 1 saat süren gerçekte 14 araç ve sürücüsüne 3 bin 36 TL idari para cezası kesildi.

“Aracımı 2 yıldır böyle kullanıyorum, başta suç oluşturan yedim”

Aracın yayları kesik olduğu ve yere yakın olduğu için canice yiyen araba sürücüsü Yiğit Diyarbakır, “Araç basık olduğu için ceza kestiler. Bu zamana değin vardı ama 2 senedir arabayı Samsun'da bu şekilde kullanıyorum. Çevirme yaptılar, suç oluşturan keseceğiz diyorlar. 2 senedir en düşük 50 kez çevirmeye girdim. Daha önce yazmadıkları cezayı şimdi nasıl yazıyorlar anlamadım. O vakit bu zamana dek beni kimler çevirdiyse onlar da görevini tam yapmamış demektir. Plakamdan daha önce girdiğim çevirmelere baksınlar ve cinayet yazmayanları görsünler. Seslenmek ancak bundan önceki kişiler görevini iyi yapmıyorlarmış” dedi.

Derse yetişmek için dese de cezadan kurtulamadı

Plakası uygun olmayan üniversite öğrencisi genç ise “Plakam yerinden düştü. Sabah derse yakalamak için yerine taktıramadım. Taktırmak için vaktim olmadı. Dersten çıktım Bafra'ya dönüyorum. Canice yazıldı. 122 TL suç oluşturan yazdılar” diye konuştu.

Yönetmeliğe uymayan sürücülere cinayet yağdı

Yapılan uygulamada toplam 40 araç denetleme edildi. Yoklama edilen araçlardan 1 tanesine ‘mevzuata yerinde değişikliği işletmemek', 5 adet sürücüye ‘görüşü engelleyecek film', 1 adet ‘kayıt plaka konusu', 1 adet ‘yasak ışık donanımı', 2 adet ‘logo konusu', 2 adet ‘trafik işaretlerine uymamak', 1 adet ‘teknik şartları eksik değiştirmek' ve 1 adet de ‘vasıta muayenesi' konusundan cezai işlem uygulandı. Toplam 14 araç sürücüsüne 3 bin 36 TL yönetimsel para cezası uygulandı. Samsun'da uygun olmayan modifiyeli araçlar üzerindeki uygulamaların devam edeceği belirtildi.

Erdi Demür

Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum