MKE Ankaragücü 'nde Olağanüstü Genel Kurul toplandı

MKE Ankaragücü ’nde Olağanüstü Genel Kurul toplandı, Spor Haberleri.

MKE Ankaragücü 'nde Olağanüstü Genel Kurul toplandı
Editör: 15Haber
02 Temmuz 2022 - 16:41
MKE Ankaragücü ’nde Olağanüstü Genel Kurul toplandı, Spor Haberleri. İşte o detaylar;

Divan kurulu başkanı Asker Çatak ve üyelerinin seçilmesinin peşinde kongre üyelerine seslenen MKE Ankaragücü Başkanı Koca, “Nisan ayında spor yasası çıktı. Bu spor yasasının getirdiği zorunluluklardan nedeniyle olağanüstü genel komite yapıyoruz” dedi.

MKE Ankaragücü ’nde gerçekleştirilen Mucizevi Genel Komite ’unda MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Faruk Koca takımın transfer yasağının olmadığını belirtti.

“Ankaragücü ’ne katkı maddesi sağlamaları için teklifte bulunduk”

Düzenlenen genel kurulda idare kadrosunda da güçlendirme yapılacağını kaydeden Koca, şu ifadelere yer verdi: “Genel kurulu yapmışken seçimli gerçekleştirmek istedik. Yönetim kadrosunu birazcık daha desteklemek için bazı çalışmalar yaptık. Ankara ’nın dinamiklerinden, iş dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından Ankaragücü ’ne katkı maddesi sağlamaları için teklifte bulunduk. Sağ olsun bizi kırmadılar. Bu ekibin Ankaragücü ’nün geleceğine ciddi katkı maddesi sağlayacağına inanıyorum.”

“Ankaragücü ’nün transfer yasağı değil, aktarma tahtası açıktır”

Ankaragücü ’nün transfer yasağının olmadığını ve yeni transferlerin çabuk devam edeceğinin altını çizen Koca, “Sizin huzurunuzda duyuru ediyorum. Ankaragücü genelde transfer yasaklarıyla anılır. Bu saatten sonra Ankaragücü ’nün transfer yasağı yok, transfer tahtası açıktır. 19 Mayıs Stadı ’nın yapılması birinci önceliğimizdi. Üstünlük kutlamasını 19 Mayıs Stadı ’nın uygun yaptık. Kutlamaya Cumhurbaşkanı Yardımcımız da geldi, müjdesini verdi. Stadın ihalesi yapıldı. 45 bin kişilik, temeli yakında atılacak. İhalesi yapıldı, derhal şantiye kuruluyor. Kapasite 50 bine de çıkabilir. Türkiye ’nin en iyi stadı, hatta dünyanın sayısı statlarından olacak” ifadelerini kullandı.

“Ankaragücü, Ankara ’nın en büyük markasıdır”

Genel kurulun yapıldığı salonda Ankaragücü ’nün Ankara ’nın en büyük markası olduğunu aktaran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, “Biz yönetime geldikten sonradan Ankaragücü ’nde bir yönetim değişikliği olmuştu. O zaman kendileri ile yaptığım görüşmede idare kurulunda kim tahsis alırsa alsın bizim için her kim olursa olsun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ankaragücü ’nün tüzel kişiliğinin önemine değinmiştim. Başkan Koca ’nın da söylediği gibi Ankaragücü, Ankara ’nın en büyük markasıdır” diye konuştu.

“Ankaragücü söz konusu olunca bizim partimizde Ankara oluyor”

Cumhuriyetin 100. yılında bir başkent takımının şampiyon olması hedefinin olması gerektiğini vurgulayan Yavaş, “Ankaragücü ’nün mutlaka siyaset üzeri olması gerekiyor. Elbette birçok meslektaşımın da böyle baktığını biliyorum. Bizim görüşümüzde bu yönde olduğu için Ankaragücü söz konusu olunca bizim partimizde Ankara oluyor. Tüm belediye başkanları ile hep 100. yılları kutladık. Cumhuriyetin de 100. yılı geliyor. Bizim Ankaragücü ’nün cumhuriyetin 100. yılında kazanan olması gibi bir hedefinin olması gerekiyor. Bunun için de bütün Ankara ’yı ayağa kaldırmamız gerekiyor” dedi.

MKE Ankaragücü ’nde Olağanüstü Genel Kurul toplandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. MKE Ankaragücü ’nde Olağanüstü Genel Kurul toplandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum