MİT'ten nokta operasyonu: Hüseyin Şibli öldürüldü

MİT'ten nokta operasyonu: Hüseyin Şibli öldürüldü, Gündem Haberleri.

MİT'ten nokta operasyonu: Hüseyin Şibli öldürüldü
Editör: 15Haber
19 Haziran 2022 - 12:46
MİT'ten nokta operasyonu: Hüseyin Şibli öldürüldü, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

MİT, Irak ’ın Süleymaniye şehri Kalar bölgesinde, Türkiye sınırlarının 275 kilometre uzağında gerçekleştirdiği nokta operasyon neticesinde, terör örgütü sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi benzer başkanı olan Suriyeli terörist Ferhat Eşit Kod adlı Hüseyin Şibli ’yi etkisiz ışık halkası getirdi.

Şibli ’nin, terör örgütü PKK ’nın Suriye yöneticilerinden Şahin Cilo kod adlı teröristin sağ kolu olduğu ve Irak ’ta görevlendirildiği öğrenildi.

Teröristin, Suriye ’de bölge dışı üçüncü ülkeler ile kurduğu çıkar ağını Süleymaniye ’nin güneyinde de sürdürmesi için görevlendirildiği ve burada hemen hemen yeni bir terör yuvası oluşturmayı amaçladığı da öğrenildi. Aslen Suriye kökenli olan Hüseyin Şibli, terörist başı Öcalan ’ın Suriye ’de bulunduğu dönemde terör örgütü PKK ’ya katıldı. 2004 yılında Halep kırsalında sözde sorumluluk sahibi düzeyinde görevlendirilen terörist Şibli, daha sonra ise örgütün iddiaya göre liderlerini eğitmek özere Gara ve Kandil alanında görevlendirildi.

Şibli keza, 2014 yılında Suriye ’de yaşanan siyasi otorite boşluğu ve üçüncü ülkelerin desteği ile terör örgütü PKK ’nın teftiş sağladığı Resulayn, Derbesiye, Haseke, Tel Tamer ve Amude gibi yerleşim yerlerinin sorumlusu olarak terör örgütü PYD/YPG ’nin yürütme konseyi üyeliğine seçildi.

Bu dönemde terörist Şahin Cilo kod adlı Ferhat Abdi Şahin ’in en yakınındaki kişi haline geldiği öğrenilen terörist Şibli ’nin son olarak terör örgütünün Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi benzeyen başkanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

MİT'ten nokta operasyonu: Hüseyin Şibli öldürüldü, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. MİT'ten nokta operasyonu: Hüseyin Şibli öldürüldü haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum