evde masajmasaj istanbul

Minik Eymen'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen halası için istenen ceza belli oldu

Minik Eymen'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen halası için istenen ceza belli oldu, 1 Ağustos 2021'de, Bayraklı'daki bir rezidansın otoparkında meydana gelen kazada, iddiaya göre, Kutsal Hazar Eymen Kara (8), halası Zerrin A.'dan kendisine köpek almasını istedi.

Minik Eymen'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen halası için istenen ceza belli oldu
Editör: 15Haber
14 Ekim 2021 - 14:08
Minik Eymen'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen halası için istenen ceza belli oldu,

1 Ağustos 2021'de, Bayraklı'daki bir rezidansın otoparkında meydana gelen kazada, iddiaya göre, Kutsal Hazar Eymen Kara (8), halası Zerrin A.'dan kendisine köpek almasını istedi. Bunun üstüne Zerrin A., yeğeniyle bir rezidanstaki evine para almaya geldi. Rezidansın otoparkında Tanrısal Hazar Eymen Kara, halası Zerrin A.'nın kullandığı cipten indiği sırada, eli kapıya sıkıştı. Yeğenini ayrım etmeyen Zerrin A., cip ile hareket edince, Eymen bir vakit yanına koştuğu aracın aşağıda kalıp, yaşamını yitirdi. Eymen Kara'nın yaşamını yitirdiği, o anlar otoparkın güvenlik kameraları kadar görüntülendi. Görüntülerde, Eymen'i ezdiğini fark eden Zerrin A.'nın panikle araçtan indiği, yanına geldiği yeğenini kucağına alarak asansöre taşıdığı anlar yer aldı. Zerrin A.'nın görüntülere tarafından yaklaşık 7 dakikayı panik halinde geçirdiği ve ağır yaralı yeğenini rezidansın lobisine çıkardığı da görüntülerden belirlendi. Zerrin A., yeğenini kucağına alarak lobide bir koltuğa otururken, çocuğun durumunu gören bir doktorun Eymen'i yere yatırıp kalp masajı yaparak kurtarmaya çalıştığı da görüntülerde yer aldı.
Kutsal Hazar Eymen Kara, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, kaza sonrası gözaltına alınan Zerrin A. ise ifadesinin ardından özgürlük bırakıldı.

Araçla 16 metre sürüklenmiş

Kazayla ilgili soruşturmayı tamamlayan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, hala Zerrin A. hakkındaki iddianameyi hazırladı. İddianamede davalı Zerrin A. için 'taksirle ölüme niçin olma' suçundan 2 yıldan 6 yıla değin hapis cezası istendi. İddianamede, bir rezidansın otoparkında meydana gelen trafik kazasında yaralanan Kutsal Hazar Eylem Kara'nın, 112 yoluyla Ege Üniversitesi Hastanesine kaldırıldığı ve artan beyin kanamasından yaşamını yitirdiği belirtildi.

İddianamede, trafik kazası tespit tutanağına göre, Zerrin A.'nın kullandığı 35 AVS 493 plakalı araçta gezgin olarak yer alan, yeğeni Kutsal Hazar Eylem Kara'nın aracın seyir halinde olduğu sırada araçtan indiği ve elinin aracın kapısına sıkışıp, yaklaşık 16 metre sürüklendiği ve devamında aracın sağ arkadaki tekerinin çocuğun üzerinden geçtiği belirtildi. Zerrin A.'nın Karayolları Trafik Kanunu Yönetmeliği'nin indirme, bindirme ve kapıların açılması kurallarını taşıyan 110. maddesini ihlal ettiğinin belirlendiğine de iddianamede vurgulandı.

Ali Gözeten
 

Minik Eymen'in ölümüne sebep olduğu iddia edilen halası için istenen ceza belli oldu, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum