Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor

Ortahisar Belediyesi'nin Trabzon'daki Küçük Dostlar Kliniği, sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor.

Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor
Editör: Derya Demir
08 Ağustos 2022 - 13:39
Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ortahisar Belediyesi'nin Trabzon'daki Küçük Dostlar Kliniği, sokak hayvanlarının imdadına yetişiyor.
Haziran 2020'de açılan klinikte şimdiye kadar toplam 3.000.462 kedi kısırlaştırılmış, 3.000.216 kedi ise araç kazaları, hastalıkları ve yaralanmaları nedeniyle tedavi edilmiştir. Sadece geçen Temmuz ayında 116 kedi kısırlaştırıldı ve 226 kedi tedavi edildi. 165 kediye iç ve dış parazitlere karşı ilaç tedavisi verildi. Ayrıca klinikte 7 köpeğe kuduz aşısı yapıldı.
Köpek yavruları, hasta ve yaralı kedilerin bakımları kliniğin veteriner hekimleri tarafından yapılırken, acil durumlarda sokak köpeklerine de öncelik veriliyor. Tedavi tamamlandıktan sonra hayvanlar sağlığına kavuşur ve yaşam ortamlarına bırakılır.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kliniğin Ortahisar ilçesindeki 25.000 civarındaki sokak kedisinin yaralanma ve hastalıklardan kısa sürede tedavi edildiği çok önemli bir merkez haline geldiğini kaydetti. Kliniğimizin fiziki alan olarak küçük olduğunu ancak fonksiyon açısından çok önemli ve önemli bir hizmet sunduğunu vurgulayan Genç, "Kliniğimizde açıldığı günden bu yana geçen bir yıllık sürede 3.462 kedi kısırlaştırıldı. 3216 kedilerin araç kazaları,hastalıkları ve yaralanmaları nedeniyle tedavi altına alındı.Bu istatistikler bile kliniğimizin Ortahisar için büyük bir ihtiyacı ve eksikliği nasıl doldurduğunu açıklamaya yeter aslında hem şehrimiz hem de minik dostlarımız için çok önemli bir projeydi.iyi ki varsınız Bu projeyi minik dostlarımızın hayatlarına dokunmak için kurduk.Geçen yıl içerisinde bu projenin ne kadar önemli olduğunu gördük.
Kliniğin acil durumlarda 24 saat hizmet verdiğini belirten Başkan Genç, “Merkezimiz, yaralı veya hasta 25 kedinin tüm tedavileri ortalama 20 sterilizasyon işlemi ile yapılabilecek şekilde tasarlandı. gün. Klinikte 3 veteriner ve 10 personel görev yapmaktadır. Klinik ayrıca acil durumlar da göz önünde bulundurularak 24 saat müdahaleye hazır tutulmaktadır. Klinikte kedilerin yanı sıra acil durumlarda sokak köpeklerinin ilk tedavisi yapılmakta ve kapsamlı tedavi için Trabzon Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanları rehabilitasyon merkezine nakledilmektedir.
Sokak hayvanlarının yaralanma, sakatlık, kısırlaştırma ve hastalık tedavilerinin yapıldığı merkezde; Tam teşekküllü ameliyathane, 1 doktor odası, 1 personel odası, 1 hayvan bakım odası ve ameliyat öncesi ve sonrası hayvan bakım odası bulunmaktadır.
Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor
Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor
Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor
Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor
Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor

Detaylı bir şekilde, Minik dostlar şefkatli ellerde tedavi ediliyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum