Milyonluk gasp olayının iddianamesi tamamlandı

Milyonluk gasp olayının iddianamesi tamamlandı, Gündem Haberleri.

Milyonluk gasp olayının iddianamesi tamamlandı
Editör: 15Haber
22 Haziran 2022 - 12:40
Milyonluk gasp olayının iddianamesi tamamlandı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

İstanbul Ataşehir ’de yer alan SAS Holding ’in yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan ’ın başından vurularak öldürülmesi ve yöneticilerden Süleyman Okumuş ’ın intihar ederek hayatını kaybettiği, 3 milyon 300 bin TL ’lik gasp olayına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı göre hazırlanan iddianamede, 15 Haziran 2021 günü sabahleyin saatlerinde SAS Holding ’in adresinde “bilerek öldürme”, “kaliteli yağma” ve “bile bile yaralama” olayıyla ilgili soruşturmaya başlandığı kaydedildi.

KIRMIZI RENKLİ BAVULU ALMAYA ÇALIŞLTIKLARI ANLATILDI

İddianamede, Sibel Koçan ’ın aracını park ettiği, Mehmet A. isimli şahsın aracın bagajını kaldırdığı ve bu sırada aracın yanına diğer bir aracın yanaştığı aktarıldı. Aracın sürgülü kapısından yüzleri maskeli ve kapüşonlu iki kişinin indiğinin anlatıldığı iddianamede, araçtan inenlerden birinin elinde siyah tabanca olduğu belirtildi.

Bu kişilerin Sibel Koçan ve Mehmet A. ’dan valizleri almaya çalıştıkları, taraflar aralarında arbede yaşanmaya başladığı, şüphelilerin bagajda yer alan kırmızı renkli bir bavulu almaya çalıştıkları anlatıldı.

Şüphelilerin boğuşma sırasında havaya 1-2 el ateş ettiği ve aracın içinden kırmızı bavulu almaya çalıştığı, Sibel Koçan ’ın ise bavulu bırakmadığı ifade edildi.

BAŞINDAN VURULARAK HAYATINI KAYBETTİ

Mehmet A. ’nın da direndiği, Açık Fikirli M. ’nin koşarak durum yerine geldiği, şüphelilerin araca binerek bavulu almaya çalıştıkları sırada üstünde siyah renkli polar bulunan kişinin ateş etmesi sonucunda Sibel Koçan ve Mehmet A. ’nın direnmeyi bıraktıkları belirtildi.

Kültürlü M. ’nin yaralandığı, Sibel Koçan ve Mehmet A. ’nın yere düştüklerinin aktarıldığı iddianamede, Sibel Koçan ’ın başından vurulduğu ve hastanede hayatını kaybettiği anlatıldı.

ARAÇTA KALAN 2 ADET VALİZDE 7 MİLYON TL OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Maktul Sibel Koçan ’ın aracında şüphelilerin alamayarak bıraktığı 2 adet bagaj içinde 7 milyon TL peşin para para olduğunun saptama edildiği bilgisine yer verildi. Olay günü Sibel Koçan ’ın vefatından hemencecik sonradan Süleyman Açık Fikirli ’ın evinin camından atlayarak intihar ettiği belirtildi.

İddianamede, SAS Holding isimli firmanın iş ve işlemlerinin Sibel Koçan tarafından yürütüldüğü anlatıldı. Şirketin müşterilerinden para toplayarak bu para karşılığında periyodik olarak müşterilerine komite verdiği, paraların bankacılık sistemi kullanılmaksızın elden alınıp elden verildiği, referans sisteminin olduğu, kendisinden sonra şirkete alıcı getiren şahısların daha fazla komisyon aldığı belirtildi.

PARALARI GASP ETMEK ÜZERE PLAN KURDULAR

İddianamede, şüpheliler Ziyattin Oğlin ve Tuncer Kurak ’ın da bu şirkette yatırımcı oldukları, şüpheliler Ziyattin Oğlin, Tuncer Verimsiz ve Engin Varlı ’nın bu şirkette dönen büyük paralardan haberdar oldukları, para akışını, nakliyesini, tarihini ve saatini bir şekilde öğrendikleri aktarıldı.

Olay tarihinde Sibel Koçan ’ın şirkete getireceği paraları gasp etmek üzere plan kurdukları, bu plana öteki şüpheliler Adem Varli, Bülent Şekergümüş ve Gogo lakaplı Ihtişam Kılınç ’ı dahil ettikleri ifade edildi.

MASKE VE KAPÜŞONLU GASP

Şüpheliler Ziyattin Oğlin, Engin Varli, Tuncer Kurak, Adem Varli, Ihtişam Kılınç ve Bülent Şekergümüş ’ün plan dahilinde birlikte hareket ederek gasp olayını gerçekleştirdikleri belirtildi.

Adem, Bülent ve Ihtişam ’in durum hemen maskeli ve kapüşonlu bir şekilde kendilerini tanınmaz ışık halkası getirerek içerisinde 3 milyon TL bulunan bavulu silahla gasp ettikleri kaydedildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 43 BUÇUK YILA DEK HAPİS İSTEMİ

Savcılık tutsak şüpheliler Adem Varli, Ziyattin Oğlin, Engin Varli, Ihtişam Kılınç, Bülent Şekergümüş ve şüpheli Tuncer Kurak ’ın “bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme”, “ansızın fazla birey ile kendilerini tanınmayacak hale koyarak silahla yağma”, “silahla kolay yaralama”, “kullanımları gereği açıkta bırakılan eşya hakkında hırsızlık”, “resmi belgede sahtecilik” suçlarından ayrı olarak ağırlaştırılmış müebbet ve 25 yıl 6 aydan 43 yıl 6 avuç içi dek hapis ile cezalandırılmalarını talep etti.

Şüpheliler Bahri Deniz, Çağatay Meşe, Murat Dümen, Ramazan Atik, Samethan Şahin, Sefa Alabaca ’nın ise “suçluyu kayırma” suçundan ayrı ayrı 6 aydan 5 yıla dek hapis ile cezalandırılmaları istendi. İddianame, değerlendirilmek üzere gönderildiği Anadolu Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi göre kabul edildi.

Milyonluk gasp olayının iddianamesi tamamlandı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Milyonluk gasp olayının iddianamesi tamamlandı haberini okudunuz. Türkiye de en çok Okunan Haber sitelerinden biri olma mutluluğu içerisindeyiz. Siz değerli okuyuculara teşekkürü bir borç biliriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum